Muzyka W skrócie

[Muzyka] W skrócie: The xx, Youthonix & Arrow Benjamin, Eric Krasno

73o_fzz5x-w-alex-ruban (Medium)The xx “On Hold”

Pochłonięty innymi muzycznymi zajęciami, zupełnie przeoczyłem premierę pierwszego od kilku lat singla The xx. Zespół ten zawsze kojarzył mi się z ciepłym brzmieniem i sentymentalną tęsknotą za Everything But The Girl, ponieważ gdzieś w mojej głowie obie grupy łączą się w powiązany ze sobą ciąg dźwięków. „On Hold” zapowiada zbliżający się już wielkimi krokami nowy album podwójnych iksów, „I See You”, który swoją premierę będzie miał 13 stycznia. Z kolei tęsknota, o której wspominałem, to głównie zasługa dwuśpiewu Romy i Olivera, dialogu kochanków, splątanych ze sobą intymną emocją. Zalezienie piosenki po tym, jak usłyszało ją kilkanaście milionów osób to oczywiście żaden powód do ekscytacji, ale cieszy fakt, że i tym razem Jamie xx trafił w punkt i że „On Hold” przemówiło do fanów tym znajomym, ciepłym, nostalgicznym głosem.

 

 

Youthonix & Arrow Benjamin „Moments”

Chwilami odnoszę wrażenie, że trochę mijam się z obecnymi trendami, bo nie bardzo rozumiem, na przykład, dlaczego każdy popowo-edeemowy utwór musi mieć tak zwany „drop”. Jednak od czasu do czasu nawet i w takiej aranżacji trafi się coś przykuwającego uwagę, wpadająca w ucho melodia, czy nietuzinkowy wokal. Tak jak w przypadku tej, zupełnie chybionej wakacyjnej propozycji, która na wielką odległość rozminęła się z tegorocznym zapotrzebowaniem na hit lata. Trochę szkoda, że tylko niecałe trzydzieści tysięcy odsłon, ale z drugiej strony, jak miło coś takiego odkryć sześć miesięcy później.

 

 

Eric Krasno „Waiting on Your Love”

Na koniec, zasłużony wirtuoz gitary elektrycznej, Eric Krasno, i jego solowy projekt „Blood From a Stone”. Bluesowo-rockowa aranżacja, wokal kojarzący się z Lennym Kravitzem i świetny soulowy feeling. Chwilami aż się człowiek zastanawia, jak, kiedy i dlaczego tego typu granie stało się graniem „niszowym”. Na szczęście mamy Rag’n’Bone Mana, który ze swoim bezkompromisowym podejściem, stara się takie brzmienia przywracać.

 

3 comments on “[Muzyka] W skrócie: The xx, Youthonix & Arrow Benjamin, Eric Krasno

 1. Piosenka The xx powoli mnie przekonuje. Myślę, że jeszcze trochę, a trafi na moją listę, którą będę pod koniec grudnia – jak co roku – publikować.

  Nowa recenzja na http://the-rockferry.blog.onet.pl

  Like

 2. Żadna z tych piosenek niestety nie jest w moich klimatach. 😀

  Zapraszam do siebie na nowy post. Pozdrawiam.
  http://rebelle-k.blog.pl/

  Like

 3. Cześć Bartoszu 🙂 Mój faworyt to zdecydowanie utwór nr 1.

  P.S. Jeśli miałbyś ochotę, to zapraszam do mnie na nowości. Mam wrażenie, że ostatnim razem Ci się podobało… 😉

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: