Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Premiera: ThunderFuzz „Between Two Nights”

Dziś tylko jedna piosenka, ale za to własna. Grupa nazywa się ThunderFuzz, a utwór „Between Two Nights”. ThunderFuzz to duet, w skład którego wchodzą ja oraz Camille, wokalistka i tekściara. Nasz debiutancki singiel właśnie się ukazuje, a zapowiada on album pod tytułem „Anti Body”. Premiera 11-go listopada.

„Between Two Nights” powstał jako demo podczas jednej z izolacyjno-covidowych nocy, czyli jakieś półtora do dwóch lat temu. W tamtym czasie problemy ze snem budziły mnie zwykle około czwartej w nocy. Siadałem wtedy do komputera, odpalałem Abletona i w stanie na półrozespanym tworzyłem zajawki nowych piosenek. To konkretne demo niewiele różni się od finalnej wersji, w sensie struktury i aranżacji. Wymieniłem chyba tylko niektóre elementy perkusyjne, aby całość dopasować do głosu Camille, która po angielsku i po francusku wyśpiewuje ból samotnej i pustej nocy. Moje ulubione fragmenty jej tekstu to „jestem moim własnym więzieniem” oraz „każdy dzień to tylko rozejm pomiędzy dwiema nocami”, skąd zresztą wziął się ostateczny tytuł.

Muzycznie jest to mój ulubiony trip hop. Bass jest ciężki i hipnotyczny, elektryczne gitary rozlewają się w refrenie, a beat mechanicznie wystukuje czas, odmierzając go do następnego poranka. Wszechobecne są tu samotność i rozpacz, bolesna melancholia. Bohaterka piosenki najpierw niepewnie wyraża się szeptem, a potem ratuje krzykiem. Ten krzyk to niemal terapia, wyzwolenie z ciężkiego emocjonalnego stanu, chwilowa ulga. Z tych powodów „Between Two Night” jest również piosenką otwierającą cały album.

Do utworu powstało wideo autorstwa Nathalie Bagarry, która nakręciła i wyreżyserowała całość. Kilka dni temu klip miał swoją premierę na hiszpańskim festiwalu fotograficznym InCadaqués. Na naszym YouTubie pojawi się już niebawem.

Zapraszam przy okazji do śledzenia naszych kanałów:

Internet: https://thunderfuzz.com (można się też tu zapisać na nasz newsletter)

Instagram: https://www.instagram.com/thunder_fuzz

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCd_y6uGF3sb9JA633aljjcw

Miłego odbioru! 🙂

Cover photo: Frank G. Alonso

Cover art concept: Hélène Mimran

5 comments on “[Muzyka] Premiera: ThunderFuzz „Between Two Nights”

 1. Gratulacje 🙂 Biorę się za słuchanie.

  Liked by 1 person

 2. Gratki po raz kolejny 🙂 Muszę przyznać, że ten numer idealnie odzwierciedla bezsenne noce.
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 3. Piosenkę przesłuchałam i to nie raz 😉 , więc postanowiłam sprawdzić teledysk. Kojarzy mi się on trochę z “Heavy in Your Arms” Florence, “Queer” Garbage i ogólnie alternatywnymi klipami MTV lat 90., jest klimacik. Jeszcze raz gratuluję i czekam na więcej. 🙂
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam.

  Liked by 1 person

  • No dobra, z tym “Queer” to trochę przesadziłam, ale jest czarno-biały? Jest. 😀

   Liked by 1 person

   • Czarno-biały jest na pewno i w ogóle dzięki za ‘support’, że się tak wyrażę. Teraz próbujemy się ogarnąć co do drugiego klipu, może się uda 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: