Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Fay Wildhagen & Kristoffer Lo, Two Feet, Bathe

Koment: Rozdarty sprzecznymi wrażeniami po wysłuchaniu nowej muzyki od Adele i Coldplay pozwalam sobie na klimaty bardzo jesienne. Spokojne brzmienia i niekoniecznie wesołe nastroje, ale za to adekwatne do pogody na zewnątrz, która spowija moja okolicę gęstą mgłą. Pożółkłe liście i mokre powietrze zachęcają do weekendów pełnych refleksji, a ja witam je z pewną ulgą, która pozwala mi bezwstydnie się lenić. I taka jest też dzisiejsza muzyka, którą załączam poniżej.Fay Wildhagen & Kristoffer Lo “Fighter”

To co Fay Wildhagen wyprawia ze swoim vibrato sprawia, że się rozpływam. „Fighter” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „AKSEL”. Zaaranżowany soundtrackowo utwór wywołuje dreszcze orkiestrowym brzmieniem, a wokal Fay wzrusza mocno i konsekwentnie wciąga. Pełne zanurzenie w tych dźwiękach to maksymalna przyjemność. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tą wokalistką, ale chyba najbardziej emocjonalne.Two Feet „Don’t Bring Me Down”

Ta krótka piosenka ma w sobie kilka doskonale dopasowanych warstw. Wbrew tytułowi może być uznana za całkiem dołującą, ale w sposób, który przyciąga uwagę. Przestrzenne zwrotki uzupełniane są monumentalnymi refrenami, w których bas walczy z elektrycznymi gitarami i stylizowanymi na smyczki syntezatorami. „Don’t Bring Me Down” to utwór, który można odkrywać wielokrotnie, co zresztą właśnie robię, zapętlając się w nim w nieskończoność.Bathe „Bicoastal”

Delikatne retro w rytmie downtempo to odrobina romantycznej magii w dzisiejszym wpisie. „Bicoastal” ciągnie się niespiesznie, czarując rozlewającymi się dźwiękami, naśladującymi ruchy fal. Całość zdecydowanie kojarzy mi się z podwodnym światem, w którym wszystko dzieje się powoli, co pozwala spokojnie zrelaksować duszę. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to zbyt szybki koniec.Photo: Karolina Badzmierowska / unsplash

4 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Fay Wildhagen & Kristoffer Lo, Two Feet, Bathe

 1. Z jednej strony Adele bez zaskoczeń, ale z drugiej czy naprawdę chciałabym ją widzieć w jakimś kawałku inspirowanym trapem czy synth popem? Wątpię.
  Z premier polecam debiut Joy Crookes.

  Dawno Two Feet nie słuchałam, ale zawsze lubiłam ten klimat jego numerów. No i wokal. Cudny.

  Nowy wpis na the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 2. Co do Adele to mam wrażenie, że jestem jedną z nielicznych osób, u których ta premiera nie wywołała żadnych emocji 😉
  Natomiast jeśli chodzi o wpis to trudno mi wybrać faworyta, bo wszystkie kawałki są świetne. Ale chyba “Bicoastal” chwycił najmocniej 🙂
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 3. Wybrane przez Ciebie utwory bardziej kojarzą mi się z chłodną zimą niż jesienią. Najbardziej podoba mi się surowość “Don’t Bring Me Down”.
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: