Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Zimowo: World’s First Cinema, Kings Elliot, LOONY

Koment: Śnieg pada, padać nie przestaje. W takich klimatach nawet muzyka smakuje inaczej. Skrzypce kojarzą mi się z powiewami mroźnego wiatru, klawisze fortepianu z pojedynczymi płatkami śniegu. I jak tu nie słuchać piosenek, które swoim brzmieniem wtapiają się w otaczający krajobraz? Dlatego dziś trzy nowości, trzy piosenki, które stały się fajnym dopełnieniem dla ciepłej bluzy z kapturem, koca i ciepłego cienia rzucanego na ściany przez zapalone świece.World’s First Cinema „Cold Sets In”

Piosenka iście zimowa. Zwiewna melodia niesiona na skrzydłach wspomnianych smyczków i fortepianu. W wyobraźni malują się niesamowicie mroźne krajobrazy, a słuchanie w kółko w ogóle nie przeszkadza. Piękny klimat. Chce więcej.Kings Elliot „Dancing Alone”

Cicho i nostalgicznie. Delikatny fortepianowy walczyk, który odlegle kojarzy mi się z jakąś starą piosenką Tori Amos. „Falling together is better than dancing alone”. Ładny tekst ubrany w zimową aranżację i naprawdę bardzo przyjemny wokal. Aż chce się patrzeć przez okno i marzyć na jawie.LOONY „raw”

Tym razem bardziej soulowo i lekko wieczornie. Ciepłe brzmienie i piosenka, którą mogłaby wykonać India.Arie – akustyczna gitara rozgrzewa atmosferę, a soulowe chórki wprowadzają w lekko romantyczny nastrój. Brzmienie odrobinę retro dodaje przyjemnego, wyluzowanego smaku.Photo: Josh Hild / unsplash

6 comments on “[Muzyka] Zimowo: World’s First Cinema, Kings Elliot, LOONY

 1. Będzie zabawnie – ostatnio jak spoglądałam na padający śnieg coś odblokowało mi się w pamięci i zaczęła wybrzmiewać piosenka “Merry Christmas Everyone” Shakin Stevensa 😀 Nie mogę teraz tego wyrzucić z pamięci. Więc to na razie kawałek, który najbardziej kojarzy mi się z zimą.

  Nowy wpis na http://the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 2. Wszystkie utwory są bardzo klimatyczne, ale “raw” bardziej pasuje mi do letniego poranka niż środka zimy. 😛
  Mnie ze śniegiem zawsze kojarzy się “On My Way Home”, być może ze względu na jego zimowy teledysk, który w dzieciństwie oglądałam z zachwytem.

  Liked by 1 person

  • bartosz-po-prostu

   Ha, no widzisz, a mnie się wyświetlił obraz zimowego wieczora przy kominku i grzanym winie 😉

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: