Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Sevdaliza, Nothing But Thieves, Shura

Koment: Izolacja miesza mi w głowie, na szczęście muzyka uspokaja. Nowościami dziś sypnęło aż miło, od niewielkich drobiazgów, po płyty Låpsley, The Weeknd i Rosalie., a więc jest dobrze. Natomiast za tydzień premiera mojej własnej EPki, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszam.


Sevdaliza „Lamp Lady”

Sevdaliza powoli wychodzi ze swojej skorupki i to jej przystępniejsze oblicze również bardzo mi się podoba. Oszczędna aranżacja, bo – szczerze mówiąc – więcej w jej przypadku nie potrzeba, oscyluje gdzieś pomiędzy przesterowaną akustyką a trip hopem. „Lamp Lady” jest mrocznie romantyczna, a przy tym po prostu piękna. Jej spokój się udziela, a przecież dzisiaj wszyscy potrzebujemy spokoju.


Nothing But Thieves „Is Everybody Going Crazy?”

Pytanie retoryczne? Trudno uwierzyć w prorocze zdolności chłopaków z Nothing But Thieves, ale piosenka ma w sobie coś lekko niepokojącego. Poza tym, jest to oczywiście kolejny porządny rockowy kawałek od tej grupy. Ze świetnym pazurem i wokalizami nie do zdarcia, rockowy, energiczny i tak dalej. Słucha się z przyjemnością. Więcej mi dzisiaj nie potrzeba.


Shura „elevator girl” feat. Ivy Sole

Na koniec odrobina R&B. Ciepły, uspokajający klimat i fajna melodia. Trochę wycieczka w neo soul z początku wieku, ale bez żadnych wielkich zarzutów. Ważne, że jest rześko i że można się przy tym spokojnie rozbujać.


Photo: Jakob Owens / unsplash

4 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Sevdaliza, Nothing But Thieves, Shura

 1. Mój faworyt to “Lamp Lady”, ma świetny bit. Drugie miejsce to “elevator girl”, myślę że kawałek ten sprawdziłby się w latach 90.. Niestety, “Is Everybody Going Crazy?” nie zrobiło na mnie wrażenia. Nie mogę się po prostu przekonać do NBT. A tak w ogóle, E tam, wszyscy wiedzą, to Madonna pierwsza przepowiedziała koronawirusa i zademonstrowała to podczas zeszłorocznego występu na Eurowizji. 😛
  Pozdrawiam.

  Liked by 1 person

  • bartosz-po-prostu

   Haha, to w takim razie może lepiej, że w tym roku Eurowizja została odwołana 😉

   Like

 2. Sevdaliza trochę mi się z Sade tu skojarzyła. Ładna piosenka. Podoba mi się bardziej od jej ostatniego singla.
  A tytuł nowości od NBT mega idealnie wpisuje się w dzisiejszą sytuację.

  Nowy wpis na http://the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 3. Bardzo kojąca ta piosenka Sevdalizy, przyjemna w odbiorze 🙂 A gdy Nothing But Thieves znowu do nas przyjadą, to popędzę na ich koncert wyskakać kwarantannę 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: