Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Franky Wah feat. Jessie Ware, Celeste, Allan Rayman

Koment: Po piątkowych premierach odnoszę wrażenie, że panowie z One Direction próbują zdominować muzyczny świat poprzez ilość, a nie jakość. Po dwóch singlach i całym, długaśnym albumie mam uczucie nieprzyjemnego przesytu, chociaż minimalnie skłaniam się ku piosence Nialla Horana. Oprócz tego, z trochę rozsypanych nowości, moją uwagę przykuło parę piosenek z płyty Camili Cabello i dziwny utwór Alanis Morissette, nie powrót chyba jeszcze, ale mała zajawka z dziwnym poczuciem humoru.


Franky Wah „Time After Time” (feat. Jessie Ware)

Zaskoczeni? Ja byłem. Świetny wokal Jessie Ware genialnie pasuje do tego mrocznego „tanecznego” utworu. Beat łoi jak należy, pełna zduszonej energii melodia przejmuje kontrolę nad uszami i nogami. Aż by się chciało usłyszeć ten utwór w klubie. Bo choć całość nie jest muzycznie przełomowa, to wszystko do siebie pasuje doskonale. I to w bardzo uzależniający sposób.


Celeste „Strange”

Przez chwilę trudno mi było uwierzyć, że to nie cover. Siedzę i słucham, jak urzeczony, bo po tej piosence śmiem twierdzić, że Celeste ma zadatki na nową Billie Holiday. Przepiękny wokal, który doskonale operuje ciszą, wycisnął ze mnie dzisiaj multum emocji. Celeste zebrała właśnie swoje piosenki w jedną kompilację – siedem utworów maluje obraz minionego roku, w czasie którego ta niesamowita wokalistka dała się poznać z wielu ujęć i nie zawiodła mnie ani razu.


Allan Rayman „6am”

Na zakończenie taki niewinny drobiazg. Niecałe dwie minuty, ale co za głos. Spokojnie można by z tego krótkiego pomysłu zrobić całą piosenkę, ale nie będę narzekać. Chrypa w głosie jest, a całość brzmi zaskakująco świeżo. Czysta przyjemność ze słuchania.


Photo: Luca Huter / unsplash

2 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Franky Wah feat. Jessie Ware, Celeste, Allan Rayman

 1. Szczerze mówiąc bardziej podobają mi się własne numery Jessie Ware z ostatnich miesięcy, w których wróciła do parkietowych brzmień. I niecierpliwie czekam na album w takich klimatach. Najlepiej przed Sylwestrem 😀

  Nowy wpis na the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 2. Jedynka rządzi muzycznie. 🙂

  Składniki to na pewno warzywa jak na rosół (bo smak i zapach tej przyprawy przypomina tę zupę), reszta składników trudna do wychwycenia. Ogólnie smak jak jakiegoś ,,Kucharka” tylko bez chemicznych dodatków.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: