Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: SOULS, Max Jury, Amber Burgoyne

SOULS “Hold On”

Co za piosenka! Za nazwą SOULS ukrywa się producent David Gledhill, który w swoich utworach wykorzystuje archiwalne amerykańskie wokale z wczesnych lat dwudziestego wieku. W połączeniu ze współczesnym rockiem, te wycięte skrawki dostają nowe życie i pulsują nowym rytmem. „Hold On” to niesamowite doświadczenie, zatopione w silnie gospelowej emocji, które oślepia barwą głosu podobną do Niny Simone. Cudo!


Max Jury „Modern World”

Tytułowa piosenka z nowej płyty Maxa Jury nie pobija może „Sweet Lie”, o którym pisałem kilka miesięcy temu, ale ma podobnie rozbujany groove i rozmarzone wokale. „Modern World” brzmi trochę jak disco w zwolnionym tempie i dzięki temu zyskuje na soulowości, dzieląc się przy tym ze słuchaczem sporą dawką ciepła. Przyjemny utwór z przyjemnej płyty, bez szału, ale za to z klimatem.


Amber Burgoyne „I Don’t Need Your Love”

Kolejna wokalistka w klimatach “Back To Black”? Na pierwszy rzut ucha, jak najbardziej, bo maniera w stylu Amy Winehouse jest ewidentna. Rozbierając ten utwór na czynniki pierwsze łatwo zauważa się podobne jazzowe brzmienia i soulowy styl śpiewania. Z drugiej strony, wsłuchując się głębiej, dostrzega się też naturalną barwę głosu, która jeszcze może pokazać swój indywidualizm. Spokojnie, to dopiero pierwszy singiel, ale apetyt już mi się zaostrzył.


Photo: Luana De Marco

6 comments on “[Muzyka] Garść nowości: SOULS, Max Jury, Amber Burgoyne

 1. Ale dobre piosenki dzisiaj! “W swoich utworach wykorzystuje archiwalne amerykańskie wokale z wczesnych lat dwudziestego wieku”, brzmi jak opis Moby’ego. 😀 Ale “Hold On” to petarda, przypomina mi trochę Led Zeppelin. “Modern World” idealnie nadaje się na słuchanie na plażowym ręczniku. Słuchając “I Don’t Need Your Love” w ciemno pomyślałabym, że to Winehouse. I też czekam na więcej.
  Pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

 2. Ciekawe nutki ❤

  Liked by 1 person

 3. Nastawiałam się negatywnie do Amber, bo Amy jest dla mnie nie do przeskoczenia, ale miło się zaskoczyłam. W tej dziewczynie naprawdę jest coś fajnego. Może byc taką optymistyczniejszą wersją Winehouse 😉

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

 4. Wszystkie trzy kawałki rewelacyjne, ale moim faworytem zdecydowanie jest “Hold On”. Bardzo miło się zaskoczyłam, słuchając go!
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 5. Trójka dla mnie zniszczyła system, najlepsza jest. 🙂

  Pozwalali robić zdjęcia, tylko nie miałem akurat czym. Złośliwość losu trochę.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 6. „Modern World” – myślałem, że nie przypadnie mi do gustu, ale wleciał w refren i kupuje to w całości! “Hold On” to genialna energia, a Amber Burgoyne ma hipnotyzujący wokal. Nie będę oryginalny i napiszę tak jak reszta wyżej – wszystkie trzy kawałki super 🙂

  Pozdrawiam!
  https://wmuzyce.wordpress.com/

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: