Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Louis Baker, Regina Spektor, Sharlene-Monique

Koment: Heloł! W wakacyjnej przerwie nadaję kodem Morse’a pozytywne wiadomości. Co prawda większość letnich nowości trochę mnie wynudziła, ale udało mi się znaleźć kilka świetnych kawałków. I goręcej mi się robi, nawet nie od samej pogody, ale od możliwości podzielenia się muzycznymi znaleziskami. A więc, bez przedłużania, przystępujemy do rzeczy!

           

Louis Baker „The People”

Płyta „Open” ukazała się pod koniec czerwca i zawiera dziewięć świetnych soulowych kompozycji. „The People” otwiera całość w genialnym stylu, pozytywnym przesłaniem, ciepłym, spokojnym teledyskiem i melodią, przy której chce się przyjemnie rozbujać i powoli odpłynąć. Video na YouTubie ma relatywnie niewielką ilość odsłon i bardzo bym chciał, żeby to się zmieniło. Dla takich płyt warto spędzać godziny szperając w sieci i poszukując wartościowych piosenek. „The People” to zdecydowanie jedna z nich.

        

Regina Spektor „You’ve Got Time” (chamber version)

Chamber version to nowa wersja tej całkiem niezłej piosenki Reginy sprzed kilku lat, która w lekko barokowej aranżacji zyskuje niebotycznie. Utwór wykorzystano na ścieżce dźwiękowej do serialu „Orange Is The New Black”, co mnie osobiście nie rusza, bo rzeczonego serialu nie oglądam, ale mniejsza z tym. „You’ve Got Time” to emocjonalna bomba, która nabiera siły rażenie dzięki nerwowym skrzypcom i dramatycznym orkiestrowym refrenom. Cudo, i aż szkoda, że Regina trochę ostatnio straciła na sile przebicia. A może by tak wydać nowy album?

               

Sharlene-Monique „Diamond Woman”

A na koniec odrobina nasączonego jazzem soulu. Bardzo fajne oldskulowe brzmienie przywodzi na myśl to, co działo się w tym gatunku dwadzieścia lat temu, co wcale nie jest zarzutem. Bo w tym przypadku jest po prostu przyjemnie, a inspiracja napawa wdzięcznością za odkurzenie muzycznego stylu, który już chyba trochę popadł w zapomnienie. Tak więc uwaga, w tej piosence nie ma 808-ów, a mimo wszystko, albo właśnie dlatego, warto się w niej zanurzyć na kilka relaksujących minut.

      

Photo: Deanna Ritchie / unsplash

7 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Louis Baker, Regina Spektor, Sharlene-Monique

 1. Mam za sobą prawie wszystkie sezony Orange Is the New Black (właśnie kończę finałowy) więc mogę powiedzieć, że piosenka Reginy towarzyszyła mi już prawie 90 razy 😉 Nie wiedziałam, że pojawiła się jej nowa wersja. Oryginał bardziej mi pasuje do serialu, ale przeróbka brzmi ciekawiej i bardziej dramatycznie.

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

 2. Z wszystkich kawałków, chyba tylko “Diamond Woman” mnie jako tako zaciekawiło. Jeśli chodzi o wakacyjny vibe to wciąż wygrywa u mnie Taco ze swoją nową płytą.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 3. Heloł! Najbardziej spodobało mi się “The People”, ale “You’ve Got Time” i “Diamond Woman” też są przyjemne.
  Pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

  • bartosz-po-prostu

   Przy okazji chciałem się spytać, czy zauważyłaś “Triple Sz” na fotce do niniejszej notki? 😉

   Like

   • Nie, ale już ‘paczę’… aaaaaaa 😀 No tak, wśród najważniejszych nazw geograficznych nie mogło zabraknąć Szczecina. 😉

    Liked by 1 person

 4. Karolina

  Z tej trójki najbardziej podoba mi się “The People”, fajnie wpisuje się w ciepłą pogodę za oknem. “You’ve Got Time” robi wrażenie swoim rozmachem, a w “Diamond Woman” podoba mi się wyraźna wiolonczela.
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 5. „The People” ma fajne brzmienie. Dodaję już do mojej playlisty! 😀

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: