Muzyka Na Luzie

[Muzyka] Na Luzie: TabInStereo, Brika, APRE

Koment: Uderzenia gorąca, powietrze suche na wiór i masakrycznie ciepły wiatr zmuszają mnie do chwilowego spowolnienia funkcji życiowych. Dwa z trzech koncertów zaplanowanych na ten okres już za mną, o czym niebawem, a w międzyczasie kilka piosenek, które pasują do moich leniwych fal mózgowych. Spokojnie, bez pośpiechu, niemal w zwolnionym tempie.

      

TabInStereo „Revolving Door” (feat. Lusty Apricot & Elle Rose)

W pierwszym utworze odkrywam indie-folkową niszę, do której zazwyczaj zaglądam rzadko. TabInStereo znalazł jednak równowagę pomiędzy akustycznym brzmieniem gitary, a elektronicznym tłem. Piękna melodia, pełna nostalgii, melancholii i ciepłego mroku, rozczula mnie na tyle, że z przyjemnością pozwalam sobie na sentymentalną reakcję. Tab zazwyczaj pozwala sobie na bardziej nasiąknięte hip hopem klimaty, więc chyba dzięki temu ta niespodziewana odmiana robi na mnie tak wzruszające wrażenie.

          

Brika „Distracted”

Brikę kojarzę sprzed lat, z płyty „Voice Memos” i fantastycznej piosenki, „Gold”. Jej obecna EPka, „Every Third Thought” może nie do końca dorównuje całościowym poziomem, ale znalezione na niej „Distracted” to bardzo miłe wyluzowanie i rozkojarzenie. Nieustanny beat ogranicza przestrzeń swoją ciągłą obecnością, pozwalając przy tym skupić się na tworzonym przez oszczędną aranżację klimacie. Brika brzmi ciepło, relaksuje wokalem i pozwala odrobinę odpłynąć, co przy takiej pogodzie wywołuje we mnie uczucie wdzięczności.

          

APRE „Come Down”

APRE to dla mnie nowa sytuacja, nie słyszałem o nich wcześniej, ale już pierwsze dźwięki basu wywołują we mnie znajome skojarzenia, które potwierdzają, że będę się z nimi lubić. Zawieszeni gdzieś pomiędzy Massive Attack, a spokojniejszymi utworami The Chemical Brothers dostarczają leniwe emocje na tle elektryczno-elektronicznego brzmienia. Dodajmy do tego chwytliwy refren i dziwaczny, lekko rozpraszający uwagę teledysk i mamy połączenie, które powoduje niewielkie, zupełnie nieszkodliwe uzależnienie.

      

Photo: Luca Zanon / unsplash

5 comments on “[Muzyka] Na Luzie: TabInStereo, Brika, APRE

 1. Karolina

  Brika jest moją faworytką z tego wpisu, ale i APRE są bardzo intrygujący. Ich piosenka jest bardzo hipnotyzująca.
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 2. Najbardziej z zamieszczonych utworów spodobała mi się Brika. Revolving Door aktualnie jest dla mnie za wolną kompozycją.

  Zapraszam do siebie na nowy post 🙂
  https://rebellek.wordpress.com/

  Like

 3. “Revolving Door” idealnie nadaje się do jakiejś reklamy czy filmów ukazujących piękną przyrodę i wolność, przynajmniej takie są moje skojarzenia. “Come Down” i “Distracted” też fajne.
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam. 🙂

  Like

 4. Będąc 4 dni na Open’erze chciałabym poczuć te uderzenia gorąca 😀
  Piosenka nr 3 najciekawsza. Śpiew wokalisty skojarzył mi się z jakimś takim zblazowanym Damonem Albarnem 😀

  Nowy wpis na http://the-rockferry.pl/

  Like

 5. „Come Down” – najbliżej mojego gustu. Zwyczajnie fajny kawałek 🙂

  Pozdrawiam!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: