Garść nowości Muzyka TGIF

[Muzyka] Odlotowy piątek: Sheryl Crow, Lyves, Anderson .Paak

Koment: Plany, plany. Planowałem namiętnie słuchać nowego singla Madonny, jako że nie ma większej „guilty pleasure” w moim życiu. Tymczasem po kilku przesłuchaniach, „Medellin” wydaje mi się raptem znośne, a dominująca obecność Malumy tylko „trochę” denerwująca. No cóż, czekam na to obiecane fado i idę dalej. Nowy singiel Becka brzmi obiecująco, a przede wszystkim zabawnie, co mnie bardzo cieszy. Płytę wypuściła też Beyonce, jak zwykle znienacka, jednak moje zainteresowanie blisko dwugodzinnym albumem live jest bliskie zera.

            

Sheryl Crow „Redemption Day” (feat. Johnny Cash)

Oryginalna wersja „Redemption Day” pochodzi z drugiej płyty Sheryl Crow. Jest jedną z moich ulubionych piosenek w jej wykonaniu, zdecydowanym Top 5. Napisana po wizycie Sheryl w Bośni, doczekała się coveru w wykonaniu nikogo innego, jak samego Johnny’ego Casha. Teraz, nowa wersja, z udziałem obojga artystów, zmontowana z nagrań nieżyjącego już wokalisty i wokali dogranych przez Sheryl, jest zapowiedzią jej najnowszego projektu. „Redemption Day” w tym nowym wykonaniu brzmi bardzo oszczędnie, co sprawia, że na pierwszy plan wysuwa się poruszający tekst. Antywojenne przesłanie nie musi przedzierać się przez wieloinstrumentową aranżację, a dwa głosy plus fortepian, z delikatnymi smyczkami w zupełności wystarcza.

                    

Lyves „Dreams”

Słuchając „Dreams” po raz pierwszy, przez długą chwilę nie zdawałem sobie sprawy, że to nowa wersja piosenki Stevie Nicks. Lata temu wykonywana również przez The Corrs, w dosyć plastikowej, popowej aranżacji, w wersji Lyves nabiera nowego wymiaru. Smutna i piękna zarazem, poruszająca rozdzierająco-emocjonalnym tekstem. Dreszcze złapały mnie już przy pierwszym przesłuchaniu, a potem, z każdym kolejnym razem, było już tylko lepiej.

                  

Anderson .Paak „Jet Black” (feat. Brandy)

Na zakończenie coś rytmiczniejszego. Anderson .Paak zaprosił paru gości na  swój najnowszy album „Ventura”. Wśród nich Brandy, której już dawno nie słyszałem w niczym dobrym. „Jet Black” ma klimat i rozbujany rytm i, choć nie wykracza poza ramy zwykłej piosenki, ma w sobie spory potencjał, i pozytywny, i taneczny. Poza tym, przerwa w muzycznym życiorysie Brandy trwa już trochę za długo. Na szczęście jej ciepły wokal jest wciąż tak samo dobry, i tak samo rozpoznawalny.

                

Photo: Jason Leung / unsplash

7 comments on “[Muzyka] Odlotowy piątek: Sheryl Crow, Lyves, Anderson .Paak

 1. Nie potrafię wybrać, czy bardziej podoba mi się “Redemption Day” (ciary) czy “Jet Black” (oldschool). “Dreams” niestety nie zostało mi w głowie.
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

 2. Moje zainteresowanie live Bey także jest bliskie zera 😀 I mówi to osoba, która pognała rok temu po bilety na koncert w Wwa 😉 Nadal sądzę, że Jay Z > Bey.
  Na początku ten kawałek Madonny to było takie “ech…”. Ale im dłużej słuchałam, tym bardziej mi się wkręcał. Malumy za dużo, ale sama Madonna brzmi bardzo uroczo. tak czy inaczej wciąż czekam na inspiracje Portugalią, bo jak dla mnie jest to ciekawsze miejsce niż Hiszpania, a język mniej oklepany niż hiszpański.

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

 3. 🙂 Też wydaje mi się, że za parę lat zmienimy podejście do Świąt. Bo na razie przygotowań, sprzątania i gotowania jest za wiele według mnie.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 4. Karolina

  Najbardziej podoba mi się Dreams. Chyba potrzebowałam takiego spokojnego kawałka, bo słucham już trzeci raz 😉
  Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 5. Nie znałam ich wcześniej❣

  Liked by 1 person

 6. Jet Black to jedna z moich ulubionych piosenek roku ❤

  http://scarlett95songs.blogspot.com/

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: