[Muzyka] Garść nowości: Celeste, Vancouver Sleep Clinic, VEE 303

Celeste „Father’s Son”

Celeste robi wszystko, żebym oszalał na jej punkcie. Jej trzeci z nowych singli to lekko rozdzierająca refleksja nad relacją z ojcem, który zmarł, kiedy wokalistka miała 16 lat. „Father’s Son” utrzymany jest w melancholijnym soulowym tonie, który – całkiem szczerze – wywołuje we mnie spore dreszcze. Nie wiem, jakim cudem na wszystko, co robi Celeste reaguję takim zafascynowaniem, jednak wcale mi to nie przeszkadza i proszę o więcej.

         

Vancouver Sleep Clinic „405”

Ten piękny ambientowy pejzaż rozlewa się na wszystkie strony, niczym wodospad w zwolnionym tempie. Chmury pary wodnej wirują dookoła, a w środku, w oku cyklonu, panuje absolutna cisza. Nie znaliśmy się wcześniej z Vanouver Sleep Clinic, ale „405” z EPki „Therapy Phase 02” zmieniło to na dobre. Przechodząc z ambientu w delikatne downtempo „405” generuje niezwykle ciepły, rozmarzony klimat, który pasuje do relaksującego weekendu, jaki sobie zaplanowałem.

              

VEE 303 „Wounded”

Zaczyna się, jak orkiestralny soundtrack, ale to zmyłka. Ten na wskroś elektroniczny kawałek, to wibrujący, ciężki bas i delikatny wokal, a całość zagrana jest w bardzo wolnym tempie. Bardzo. Wolnym. VEE 303 stacjonuje w Berlinie, choć tego akurat w jej utworach za bardzo nie słychać. Śmiałbym nawet twierdzić, że wyłamuje się trochę z obowiązujących trendów i podąża w kierunku, takim jak Wafia, czy Sevdaliza, jednak mimo wszystko odrobinę bardziej przystępnie.

            

Photo: Ryan / unsplash

8 thoughts on “[Muzyka] Garść nowości: Celeste, Vancouver Sleep Clinic, VEE 303

  1. Wszystkie trzy propozycje mi się podobają, najbardziej chyba jednak trzecia. Nie dość, że świetny klimat, to jeszcze fajny teledysk.
    Zapraszam na nowy wpis i pozdrawiam 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s