Muzyka Wieczorową porą

[Muzyka] Wieczorową porą: James Vickery, Falon Sierra, Amber Mark

brandon-siu-608784-unsplash-1James Vickery „Got to Be You” (ft. Mikill Pane)

Dzisiaj będzie wyjątkowo sennie, tak jak senny jest dzień po bezsennej nocy, która właśnie mi się przytrafiła. I choć piszę ten tekst z samego rana, zdaję sobie sprawę, że dużo bardziej pasuje wieczorową porą. Weźmy na przykład „Got to Be You” Jamesa Vickery. Jeśli zamykasz oczy i też widzisz pustą ulicę, rozświetlaną szmaragdową barwą wyłączonej na noc sygnalizacji świetlnej, to nadajemy na tych samych falach. Wszystko w tym utworze aż się prosi o założenie słuchawek i zapadnięcie w sen, albo chociaż drzemkę. W tym momencie najbardziej chciałbym mieć hamak rozwieszony pomiędzy dwiema ścianami pokoju.

 

 

 

Falon Sierra „Fight the Numb” (ft. Z’leaux)

Z EPki pod tym samym tytułem, dociera do mnie drzemka numer dwa. Tak spokojnie, cicho i relaksująco, jak tylko można. Dociera powoli i wzburza poplątaną sieć neuronów dźwiękami saksofonu. Cudowny utwór, który obejmuje słuchacza niewidzialnymi ramionami i mocno przytula. Śpi mi się fajnie, w pozycji siedzącej, przy biurku, pisząc te słowa. Do powiedzenia nic więcej, do napisania nic więcej, to będzie długi dzień.

 

 

 

Amber Mark „Conexão”

Amber Mark potrafi stworzyć wyluzowany klimat, niczym młoda Sade. Delikatne rytmy bossa novy kreują egzotycznie rytmiczne tło, a czas wyraźnie zwalnia. W zwolnionym tempie docierają do uszu dźwięki fortepianu oraz kończące utwór tykanie zegara. W mojej wyobraźni właśnie minęła północ. Bezchmurne niebo, miliardy gwiazd, taka noc. Czas spać. Dobra-noc.

 

 

 

Photo: Brandon Siu / unsplash

7 comments on “[Muzyka] Wieczorową porą: James Vickery, Falon Sierra, Amber Mark

 1. Nie cierpię bezsennych nocy, ale dni po nich mają jednak w sobie jakiś specyficzny urok. Są takie oniryczne i niemalże nierealne.
  “Jeśli zamykasz oczy i też widzisz pustą ulicę, rozświetlaną szmaragdową barwą wyłączonej na noc sygnalizacji świetlnej” – totalnie mnie to zauroczyło, uwielbiam czasem wstać jeszcze wcześnie rano tylko po to, żeby się poprzechadzać właśnie po takich ulicach, świetna sprawa, a muzyka, którą zapodałeś idealnie się w to wszystko wpasowuje! Może zabrzmi dziwnie, ale aż chce się, żeby się takowa noc bez snu przydarzyła.

  Liked by 1 person

  • bartosz-po-prostu

   Dziwnie? Nie, dlaczego? 🙂 Mnie się takie noce przytrafiają od czasu do czasu i całkiem je lubię. Nadrabiam muzykę i pisanie, a pomiędzy czwartą a ósmą rano potrafię zrobić tyle rzeczy, że sam jestem w szoku 😉

   Like

   • No i mi się przytrafiła, słuchaj! Też sobie kilka rzeczy nadrobiłem, na zaś już przeczytałem kilka pozycji z listy lektur i od razu jakoś tak więcej czasu popołudniu 😀

    Liked by 1 person

 2. Znów wygrywa dla mnie numer 3. 🙂

  Mi też się podobało, bo dzięki temu elementy układanki poznane na lekcjach historii czy z książek różnych spadły na swoje miejsce tworząc jeszcze ciekawszy obraz Hiszpanii i Europy.

  Sewilla moim zdaniem rządzi. 🙂

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 3. Za warstwę muzyczną pierwszego i klimat trzeciego singla propsuję 🙂

  Pozdrawiam!
  https://songarticles.wordpress.com/

  Liked by 1 person

 4. Cały ten park zrobił na mnie wielkie wrażenie. Bo widać w nim zamysł projektanta, te wszystkie kafle, dużo roślinności. W miejscu niemal ciągłych upałów idealnie.

  Jak będziesz kiedyś w okolicy Malagi to polecam właśnie dla tego parku i starego miasta Marbellę.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 5. Na szczęście bezsenne noce mi się nie zdarzają, choć problemy z zasypianiem niestety mam. Podobnie jak z wczesnym wstawaniem 😀
  Kiedyś do snu lubiłam włączyć sobie debiut Norah Jones.
  Z wybranych przez ciebie piosenek najbardziej podoba mi się trójka. Chociaż w myślach można przenieść się do jakiegoś latynoskiego, ciepłego kraju.

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: