Muzyka Wieczorową porą

[Muzyka] Wieczorową porą: Jazzanova, JMSN, Lyves

anders-jilden-295809-unsplashJazzanova „Rain Makes the River” feat. Rachel Sermanni

“Brzmią bardziej, jak Portishead, niż Jazzanova”, napisał ktoś pod wideoklipem, a ja się zastanawiam, jaki jest w tym problem. Piękna piosenka, nawiasem mówiąc, delikatna, koronkowa, z lekkim trip-hopowym klimatem, za którym zawsze mi tęskno. Nowa płyta Jazzanovy, „The Pool”, ukazuje się już w przyszłym tygodniu i mam nadzieje, że promujący singiel to adekwatne odzwierciedlenie całości. Dawno już nie słyszałem tak fajnych nocnych brzmień i mam gigantyczną ochotę na więcej.

 

 

 

JMSN „Talk Is Cheap”

JMSN właściwie nigdy nie zawodzi. Każde jego nowe pojawienie się na mojej plejliście to skondensowany ładunek soulowych emocji. „Talk Is Cheap” to utwór zmysłowy, wręcz pościelowy, coś co mógłby zaśpiewać Marvin Gaye, albo Barry White. Ponad minutowe intro zapodaje klimat najbardziej soulowych standardów świata, a miękkie refreny rozbrajają podminowany nastrój, powoli, powoli, powoli przynosząc spokój i rozmarzenie. Po wysłuchaniu całości jakoś łatwiej się oddycha, spokojniej myśli, dużo łatwiej zasypia.

 

 

 

Lyves „Still”

Z Lyves znamy się przelotnie, ale coraz bardziej intensywnie. Jej muzyka przyciąga zmrok magnetycznym brzmieniem, rozmyślnie rzuconym zaklęciem, hipnotycznym rytmem. „Still” to muzyczne ukojenie i relaks pozbawiony wyrzutów sumienia. Piękna muzyka, która powinna nie mieć końca, tylko ciągnąć się na rytmicznie rozwijanym sznurku wgłąb do jaskini Minotaura. Zostawiam Wam ten utwór na sam koniec wpisu, w nadziei, że znajdziecie w nim coś wartego ponownego odtworzenia.

 

 

 

 

Photo: Anders Jildén / unsplash

6 comments on “[Muzyka] Wieczorową porą: Jazzanova, JMSN, Lyves

 1. Wokal Lyves przyciąga i hipnotyzuje, ale to przy “Talk Is Cheap” rozpływam się całkowicie. Niesamowicie zmysłowy i sensualny singiel. Za takie kawałki i to co się wtedy ze mną dzieje uwielbiam tu wracać! 😀

  Pozdrawiam!
  https://songarticles.wordpress.com/

  Liked by 1 person

 2. royalrockin

  Numer jeden i numer trzy to moi faworyci. Bardzo klimatyczne numery, lądują na mojej nocnej playliście 😉
  Zapraszam na nowy wpis, tym razem pod nową nazwą – po-sluchaj.blogspot.com.
  Pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 3. U mnie podobnie jak u mojej poprzedniczki – najbardziej podoba mi się pierwsza piosenka, głos wokalistki przypomina mi “Laurel”. Drugie miejsce należy do “Still”, a na koniec “Talk Is Cheap”, które nie zrobiło na mnie wrażenia.
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam. 🙂

  Like

 4. Piękne kawałki ❤

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: