Muzyka TGIF

[Muzyka] Odlotowy piątek: Anderson .Paak, Azekel, Monumental Men

drew-graham-338629-unsplash (Large)Anderson .Paak „Bubblin”

Oficjalne brzmienie soulowo-hip-hopowych kawałków najwyraźniej zostało zaklepane na najbliższych, co najmniej, kilka miesięcy. Buzujące od basów doły, rozhisteryzowane od podśrubowanych (pseudo)sampli góry. Childish Gambino, Drake, no i Anderson .Paak, którego najnowsze dokonanie podoba mi się chyba najbardziej z trzech powyższych, w sensie muzycznym, bo teledyskowo nic chyba w najbliższym czasie nie przebije „This Is America”. „Bubblin” Andersona ma w sobie sporo podkręconego napięcia, które znajduje swoje ujście w dramatycznie pociętych samplach. Z jednej strony, słucham tego ze sporą przyjemnością, z drugiej jednak denerwuje mnie fakt, że wszyscy znowu próbują brzmieć tak samo.

 

 

 

Azekel „Good Wine”

Lubię to, co prezentuje Azekel od jakiegoś już czasu i z satysfakcją obserwuję jego kolejne odsłony. Najnowszy kawałek, „Good Wine” to trochę odskulowa wycieczka w nieco odległe już czasy. Przyjemny, ciepły soul, z gatunku tych pościelowych, rozgrzewających i uspokajających. Brzmienia rodem ze starych płyt kompaktowych, trochę już zakurzonych, ale maksymaknie rozbudzających soulowe emocje, przywracających do życia klimaty, o których wielu z nas zdążyło już zapomnieć. Z przyjemnością przypominam więc sobie, że takie piosenki wciąż mają rację bytu.

https://soundcloud.com/azekel/good-wine-1

 

 

Monumental Men „~ And, At Last, Find Peace”

Utwór z gatunku niepokojąco-magicznych. Genialny, mroczny klimat, który rozkłada emocje na drobne kawałki, bawiąc się niespodziewanymi brzmieniami. Łatwiej się tego słucha, niż o tym pisze, bo i podróż, którą nam proponują Monumental Men jest niespecjalnie typowa. Polecam wieczorową porą, przy przyciemnionych światłach i bez wygórowanych oczekiwań. Bo, tak jak z medytacją, nigdy nie wiadomo, co taka piosenka nam przyniesie. Mnie zatrzymała na chwilę, na kilkanaście sekund przed drugą minutą i sprawiła, że na ten jeden moment wyłączyłem się zupełnie.

 

 

Photo: Drew Graham / unsplash

6 comments on “[Muzyka] Odlotowy piątek: Anderson .Paak, Azekel, Monumental Men

 1. Propozycja druga chyba najbardziej mi się podoba.

  I to się nazywa wykorzystanie książek w dobrym celu. W sumie jest w tym sporo sensu, nauka języka to coś, czego nie da się często przyspieszyć i właśnie takie poznawanie go od form prostych do nieco bardziej złożonych ma wiele sensu.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 2. Jakieś 10 minut temu myślałam sobie, że nie widziałam jeszcze żadnego fajnego teledysku w 2018, a tu nagle przoponujesz mi “Bubblin”. 😀 Też zawsze chciałam zanrukować w basenie pełnym kasy jak Sknerus McKwacz… Ale muzycznie najbardziej przypasowało mi “Good Wine”.
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

 3. Z Andersonem próbuję się już zaprzyjaźnić od jakichś 2 lat, ale coś mi nie idzie. Nowy singiel przesłuchałam na razie tylko raz, ale w ucho wpadł od razu. Jego wykonanie kojarzy mi się z Kendrickiem Lamarem, ale takim 100x bardziej wyrazistym.

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

 4. royalrockin

  Najbardziej spodobała mi się trójeczka. Rzeczywiście ma w sobie coś takiego… rozbrajającego. Zwłaszcza wieczorem.
  Zapraszam na nowy wpis.
  Pozdrawiam 🙂

  Liked by 1 person

 5. „Bubblin” choć mało wyraziste to najbardziej trafia w moje gusta. Nawijane tu jednak wersy nudzą mnie szybko. Typowy średniak – ani mnie ziębi, ani grzeje

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: