[Muzyka] Sunday Chill: ADAD, Shaqdi, Jorja Smith

hanny-naibaho-353182-unsplash-1Weekend upływa mi muzycznie. Od debiutanckiej płyty Bishop Briggs, przez „brudny komputer” Janelle Monae, po absolutnie genialny, nowy singiel Nosowskiej. Po takiej dawce wrażeń przydałby się jednak lekki relaks, niedzielny chłodnik, nieco niższe temperatury, szybka odskocznia w spokojniejsze klimaty, choć nie oznacza to, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie.

 

ADAD „Danger Us” feat. Yaw Ageyman

Nocne brzmienie zasnutej snem metropolii to muzyczny podkład do tego spowitego mgłą teledysku. Fuzja hip hopu w elementami jazzu i świetny wokal w refrenie sprawiają, że się trochę odklejam od rzeczywistości i odpływam w rytm mrocznego, pozbawionego fałszywych kolorów tempa.

 

 

 

Shaqdi „Colorless”

Ta króciutka piosenka jest jak relaksująca pigułka bardzo przyjemnej soulowej energii. Dwie i pół minuty spokoju, bez żadnej muzycznej ściemy i wielkich filozofii, za to z odrobiną świeżego powietrza wieczorową porą. Buja przyjemnie, więc czego chcieć więcej.

 

 

 

Jorja Smith „Blue Lights”

Utwór niekoniecznie najświeższej próby, ale zapowiadający debiutancki album, „Lost & Found”, który Jorja Smith planuje wydać w czerwcu. Czarno-biały teledysk i po raz kolejny w dzisiejszym wpisie dysonans pomiędzy klimatycznym brzmieniem, a mrocznym przesłaniem klipu. Pamiętam „Blue Lights” sprzed paru lat i wracam do niego, po raz kolejny, z podobnym, podszytym emocjonalnym dreszczem wrażeniem.

 

 

 

Photo: Hanny Naibaho / unsplash

7 thoughts on “[Muzyka] Sunday Chill: ADAD, Shaqdi, Jorja Smith

  1. Jak dla mnie numer 2 i 3 rządzą. Co do nowego kawałka Nosowskiej to zgadzam się, że może zapowiadać coś intrygującego. Mam jej dwie płyty solowe, gdzie elektronika rządzi i to w najlepszym wydaniu.

    🙂 Czasem udaje mi się odkryć jakieś nowe smaki, zwykle są to ożywcze sytuacje dla moich kubków smakowych i dla mnie.

    Pozdrawiam!

    Liked by 1 person

  2. Chyba najbliżej moich gustów muzycznych jest “Blue Lights”, ale słuchając “Colorless” pomyślałem sobie, że fajnie by się go słuchało w jakieś klimatycznej knajpce z piwem 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s