Lekko Muzyka

[Muzyka] Lekko: Pete Philly, SG Lewis, Low Island

zach-taiji-90817-unsplash-1Pete Philly “Favourite Song”

Wiosna wreszcie nie jest już tylko datą w kalendarzu, za oknem ciepło, a amsterdamskie tulipany pysznią się kolorami. Pete Philly, wykonawca z Holandii, zapowiadając swoją kolejną płytę, proponuje klimaty, którym nie potrafię się oprzeć. Jest tanecznie, jazzowo, a przy tym lekko i ulotnie, a więc, jak na tego bloga, raczej nietypowo. Raz na jakiś czas można sobie jednak na taką fanaberię pozwolić, tym bardziej, gdy pogoda za oknem zachęca do tego, żeby zdjąć buty i boso biegać po trawie.

 

 

 

SG Lewis „Coming Up”

A gdyby tak przedłużyć ten moment beztroskiej zabawy? SG Lewis, którego chill-outowe kawałki towarzyszą mi od jakiegoś czasu, wydał niedawno EPkę, kuszącą klubowym beatem. „Dusk” to tak naprawdę pierwsza część debiutanckiej płyty tego 21-latka z Liverpoolu, bardzo przyjemna, nawiasem mówiąc, i gdzieś pomiędzy wierszami przywołująca już na myśl powiewu letniego wiatru. Taka muzyka, która oddycha, relaksuje i na siłę niczego nie wymaga.

 

 

 

Low Island „The Whole World Tucked Away”

Na zakończenie panowie z Low Island. Głównie dlatego, że warto czasami pozwolić sobie na odrobinę takiej beztroski. W „The Whole World Tucked Away” nie ma wielkich filozofii, a lekki beat tej piosenki kojarzy mi się z zapachem morza w środku lata. W uszach słuchawki, w dłoniach dobra książka, a dookoła parawany i zamki z mokrego piasku.

 

 

 

Photo: Zach Taiji / unsplash

6 comments on “[Muzyka] Lekko: Pete Philly, SG Lewis, Low Island

 1. “Favourite Song” mnie nie zachwyca, szczególnie partia klawiszowa, ale “Coming Up” wałkuje już kilkukrotnie. To jeden z tych utworów, które swoim chillout’owym klimatem niosą przez cały kawałek. Przyjemny i niezobowiązujący.
  „The Whole World Tucked Away” nie trafia w moje gusta, choć refren fajny.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 2. Trójka najbardziej mi się spodobała, ale to chyba przez ten twój opis 😉 Ostatnio ciągle mi się marzy wyrwanie się z miasta nad morze w jakiś słoneczny, ciepły dzień. Ale to raczej nastąpi dopiero na początku lipca :/

  Nowy wpis na https://the-rockferry.pl/

  Liked by 1 person

 3. Numer jeden jak dla mnie najlepszy, jednak pozostałe kawałki też są niczego sobie. 🙂

  Nie za bardzo miałem chęci i czas, by coś znaleźć ciekawego do słuchania. Wałkuję jak na razie radio, choć tam akurat nic szczególnie nowego nie ma.

  Na pewno działka to jest dobra myśl, nawet w mieście może stanowić jakąś tam odskocznię od codzienności.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 4. royalrockin

  Najbardziej podoba mi się pierwsza propozycja – pewnie dlatego, że moja fascynacja jazzem i swingiem trwa w najlepsze. 😉 Niemniej każda z piosenek ma w sobie coś dobrego. Dobrze jest pozwolić sobie czasem na taką beztroskę!
  Zapraszam na nowy wpis.
  Pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

 5. A mi się wszystkie utwory podobają tak samo, ale wydaje mi się, że to właśnie Low Island zagości na mojej liście przebojów. 😉
  U mnie nowy wpis, zapraszam i pozdrawiam.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: