Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Bryde, Furns, Yoe Mase

drew-graham-344554 (Large)Bryde „To Be Brave”

Zaczyna się tak delikatnie, a zarazem dramatycznie, że z miejsca przypominają mi się wszystkie zaangażowane singer-songwriterki drugiej połowy lat 90-tych. Bryde, czyli Sara Howells, ma cudowną manierę wokalną, która zawija końcówki fraz, czyniąc je jeszcze bardziej emocjonalnymi. Nie wiem, czy ktokolwiek słucha jeszcze takiej muzyki, ani czy komukolwiek jej jeszcze brakuje, ale dla mnie tak zbudowany ładunek silnych emocji to strzał w dziesiątkę. I to w tak powoli budującym napięcie utworze, z rozedrganym finałem, który wokalistka usilnie zdaje się odwlekać.

 

 

 

Furns „Life Is Easy”

O Furns wspominałem już jakiś czas temu, a przy okazji premiery ich najnowszej płyty, „Final Cut”, chciałem tu wrzucić zupełnie inną piosenkę, której niestety nie udało mi się znaleźć na darmowych platformach. W związku z tym „Life Is Easy”, utwór otwierający album, który klimatem doskonale przedstawia nastrój budowany przez grupę od kilku wydawnictw. Lounge’owy chillout, w akompaniamencie którego przyjemnie jest zamknąć oczy, bawiąc się przy okazji słomką wyjętą z truskawkowej margarity, tudzież innego campari. Ciepłe emocje i pełen relaks.

 

 

 

Yoe Mase „Throw Me Away”

Dziwne. Nigdy pewnie sam z siebie nie wrzuciłbym tu takiej piosenki, gdyby nie zmyłka z jej wstępem. Klimatyczny fortepian, atmosferyczny nastrój, powoli sączone napięcie. Nic nie zapowiada aż takiego apogeum, które wdziera się nagle i miesza w głowie. Przez jakiś czas miałem awersję do podobnych brzmień, ale wreszcie ktoś chyba do mnie dotarł, używając tego brzmienia w kontekście artystycznym, a nie tylko technologicznym. Fajnie jest umieć generować podobne dźwięki, ale musi mieć to również sens. Tutaj jak najbardziej ma.

 

 

 

Photo: Drew Graham / unsplash

4 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Bryde, Furns, Yoe Mase

 1. 🙂 Akurat ten polecany przeze mnie muzyk japoński tworzy wszystko sam, od A do Z, używa wielu instrumentów (czasem dziwacznych), więc nie dziwię się, że nie spotkaliście się na muzycznej drodze. Ja też nie dałbym rady słuchać dłużej jego muzyki, jednak w małych dawkach uważam ją za coś innego, wcześniej mi nie znanego.

  Ja tam z rysowaniem nie za bardzo mam po drodze, nie mam za bardzo talentu.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 2. royalrockin1

  Wokal Bryde jest świetny. Podoba mi się to napięcie, które buduje. Ale ten ostatni numer to mnie zaskoczył. Wyobraź sobie mój mini zawał, kiedy słuchałam tego utworu na słuchawkach i przyszedł moment apogeum… 😀
  Zapraszam na nowy wpis.
  Pozdrawiam. 🙂

  Liked by 1 person

 3. Żałuję, że nie mam przy sobie słuchawek, bo bardzo ciekawi mnie piosenka numer 1.

  nowa recenzja na the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 4. To be brave przyjemne na poranek 😉

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: