Muzyka Wieczorową porą

[Muzyka] Wieczorową porą: SHERPA, Anna Wise, Junior A

gabriel-santiago-19756 (Large)SHERPA “Fornever”

Na zawsze. Na nigdy. Duński duet, SHERPA, i ich debiutancki singiel, „Fornever”, to nie tylko fajna zabawa słowami, ale również świetny mroczny klimat, który narasta, budując intensywną atmosferę wokół centralnego uczucia zagubienia, niepewności, braku nadziei. A wszystko to w rytm emocjonalnego downtempo, które niekoniecznie uspokaja, ale trochę buja w kierunku narastającego niepokoju. Bardzo przyjemny, atmosferyczny kawałek, pozbawiony tanich klisz, ambitnie poszukujący nowych brzmień w zalewie elektronicznej miałkości.

 

 

Anna Wise „Balance In All”

Ambitnych poszukiwań ciąg dalszy. Anna Wise ze swojej ostatniej płyty „The Feminine: Act II” to inteligentny soul rodem z Brooklynu. Stonowany, nieprzesadzony, genialnie relaksujący. Soul, który nie schlebia męczącym trendom, wpływom trapu, przeprodukowanym kawałkom, pozbawionym duszy i klimatu. Tutaj klimat wywołuje lekkie dreszcze, a nawiązania do Eryki Badu odbijają się pięknym echem od membran słuchawek. Czysta przyjemność. Oby została na dłużej.

 

 

Junior A „Sleep Machine”

Na koniec coś od naszych sąsiadów z Litwy. Junior A i jego mixtape, „Born Busy”, z której pochodzi to połączenie eksperymentalnej elektroniki i R&B. Pulsujący beat, ciężki bas i świetna perkusja, wykraczająca poza ramy tradycyjnego soulu, wywołują uczucie towarzyszenia czemuś niesztampowemu i nienachalnie oddalającemu się od brzmień typowych dla gatunku. Fajny eksperyment, który sprawia, że chce się do niego wracać.

 

 

 

Photo: Gabriel Santiago / unsplash

9 comments on “[Muzyka] Wieczorową porą: SHERPA, Anna Wise, Junior A

 1. Numer 3 to mój faworyt. To taka piosenka, którą chciałabym usłyszeć na imprezie. Hipnotyczny bit. Zaciekawiło mnie też pochodzenie twórcy. Jakby się tak zastanowić, nie potrafiłabym wskazać żadnego wykonawcy z Litwy czy Łotwy. Z Estonii prędzej, bo swego czasu lubiłam Kerli.

  Nowy wpis na the-rockferry.pl

  Liked by 1 person

 2. royalrockin

  I taką elektronikę jak “Fornever” to ja lubię! 😉 Co nie zmienia faktu, że pozostałe propozycje też mi się spodobały. “Sleep Machine” jest nieźle hipnotyzująca i sądzę, że z czasem może uzależnić.
  Zapraszam na nowy wpis.
  Pozdrowienia! 🙂

  PS Odczytałam Twojego maila. Niestety nie mam konta na SoundCloud, ale mocno Ci kibicuję i trzymam kciuki! Daj znać, jak Ci poszło! 🙂

  Liked by 1 person

 3. Numer 1 i 3 rządzą według mnie.

  🙂 Może nie zostanę fanem tofu ale pozbyłem się już wrażenia, że nie jest ono jadalne. A to już coś.

  Promocje czasem są przydatną formą zakupu według mnie.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 4. Dziwię się sobie bardzo, że jakiś czas temu przeszedłem koło tej grupy muzycznej obojętnie. Jakoś wmówiłem sobie chyba, że ich twórczość nie jest prosta w odbiorze. A do końca to nie jest prawda, sam się przekonałem o tym już.

  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

 5. Fornever zdecydowanie najlepszy. Bardzo podoba mi się głos wokalisty.
  Pozdrawiam!

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: