Muzyka Soulowa sobota

[Muzyka] Soulowa sobota: Godblesscomputers, Rhye, Sharna Bass

noah-silliman-107988 (Large)Godblesscomputers “Just Slow Down”

Jako, że wczoraj spadł u mnie pierwszy śnieg, robię wszystko, aby odnaleźć ciepło w muzyce. „Just Slow Down” to słodkie brzmienie, trochę loungowe klimaty wprost z włoskiej Bolonii i zawarte w tytule zaproszenie do całkowitego spowolnienia, wyluzowania, chwilowego wyłączenia się. Utwór pochodzi z płyty „Solchi”, która zawiera wiele podobnych nastrojów. Grudzień, jak co roku, wywołuje we mnie potrzebę zanurzenia się w soulu i ten tegoroczny przypływ witam z wielką przyjemnością. Polecam całość do samodzielnego odkrywania.

 

 

 

Rhye „Count To Five”

Spokój, spokój i cisza. „Count To Five” rozwija się pięknie, od stonowanych soulowych momentów, po tsunami klimatów wręcz cinematycznych. Przy drugim przesłuchaniu wyłączyłem się do tego stopnia, że nie wyszło ze mnie żadne zdanie. To zresztą najlepsze podsumowanie tej piosenki. Nastrój, w którym zanurza się z czystą przyjemnością, przypływ pozytywnych emocji, kwintesencja pełnego relaksu.

 

 

 

Sharna Bass „Express My Mind”

Ten utwór zabiera mnie w podróż dosyć odległą. I jestem pewien, że i Wam przypomni klimaty typowe dla soulu z wczesnych lat 90-tych. TLC, albo pierwsza płyta klilkunastoletniej wówczas Brandy. Świetny wokal Sharny Bass lśni na tym tle w sposób urzekający, tak jakby był do takich brzmień stworzony. Natomiast fakt, że całość nie została zabita współczesnym beatem, jest dla mnie najfajniejszy. Brzmi to wspaniale, z jednej strony oszczędnie, z drugiej zaś pozwalając nastrojowi rozwinąć się w całości i naprawdę oderwać od rzeczywistości.

 

 

 

Photo: Noah Silliman / unsplash

4 comments on “[Muzyka] Soulowa sobota: Godblesscomputers, Rhye, Sharna Bass

 1. Na jednym z festynów nad Wisłą miałem okazję poznać pana Jarosława Kreta, raz też byłem oko w oko z Kazikiem i całym zespołem Kult jak poszedłem po podpisy na płycie ,,Prosto”. I na tym kończą się z kolei moje spotkania z gwiazdami, ewentualnie znanymi osobami. 🙂

  Całkiem miłe dźwięki jak dla mnie, choć muszę mieć nastrój do takiej muzyki. Ale i tak jest całkiem przyjemnie. 🙂

  W poniedziałek postaram się napisać jakie tytuły wybrałem płyt.

  Pozdrawiam!

  Like

 2. 🙂 W sumie nic się nie poradzi na to, taki już jest ten marketing, ważne aby mówić o czymś. Może jak zobaczę w Warszawie te ozdoby zmieni się moje podejście do sprawy, bo w tym roku nie miałem okazji jeszcze.

  Pozdrawiam!

  Like

 3. Podoba mi się “Express my mind” 🙂

  Like

 4. royalrockin

  Najbardziej podoba mi się Rhye. Geniaaaaalny klimacik! “Express My Mind” też niczego sobie, zwłaszcza ten klimat lat 90. jest super.
  Zapraszam do siebie na nowy wpis. 🙂
  Pozdrawiam!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: