Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: Elise LeGrow, Wallace, JP Cooper

antonio-lainez-347987 (Small)Elise LeGrow “Who Do You Love”

Jedno z moich ulubionych brzmień, ciężki fortepian i podłużne dźwięki perkusji w soulowej, bluesowej, tudzież jazzowej aranżacji. Silny wokal Elise LeGrow dopełnia obrazu. Jest w nowoczesny sposób staromodnie, wokal intensywnieje, na scenę wkraczają organy Hammonda. Genialna wycieczka w czasy, kiedy piosenki miały zwrotki i refreny, a nie drop. Kanadyjska wokalistka oczywiście fascynuje się Amy Winehouse, ale też Niną Simone, czy z zupełnie innego bieguna, Janelle Monae. Ciekawe połączenie, które zaowocować może kreatywnymi pomysłami. Będę obserwować.

 

 

 
Wallace „Black Lake”

Wallace, również z innego bieguna, bo z Nowej Zelandii, ale z podobnymi muzycznymi fascynacjami, dostarczyła nam niedawno nowego singla. „Black Lake” to bardziej mroczna i elektroniczna odsłona jej niezwykłego wokalnego talentu. Utwór spokojnie mógłby się pojawić na ścieżce dźwiękowej do nowego Twin Peaks. Jego intensywny finał sprawia, że zupełnie odpływam i chyba jeszcze bardziej trzymam kciuki, żeby wykonawcy tacy, jak ona, osiągali lepsze wyniki youtjubowej oglądalności, niż dwieście odtworzeń. Bo tym razem naprawdę warto.

 

 

 
JP Cooper „Momma’s Prayers” feat. Stormzy

„Momma’s Prayers” to kolejna odsłona zapowiadająca płytę JP Coopera, „Raised Under Grey Skies”. Utwór trzyma mocny poziom poprzednich singli, jest na wskroś soulowy z elementami gospel, które nadają całości emocjonalnie rozbujanego klimatu. Można nie fascynować się rapem, którego tym razem dostarcza Stormzy, ale muszę powiedzieć, że w tym przypadku pełni on jakąś niezwykle satysfakcjonującą funkcję, stając się newralgiczną częścią opowieści, a nie tylko przypadkowym zlepkiem rymów. Natomiast gospelowe chóry, które wieńczą całość robią już naprawdę pyszne wrażenie. Nie wiem, jak JP Cooper to robi, ale to kolejna jego piosenka, którą mam ochotę zapętlić na plejliście.

 

 

 

 

 

Photo: Antonio Lainez / unsplash

6 comments on “[Muzyka] Garść nowości: Elise LeGrow, Wallace, JP Cooper

 1. Najbardziej spodobały mi się dwie pierwsze piosenki. Wokal Wallace zrobił na mnie spore wrażenie, dawno tak ciekawego nie słyszałam. “Who Do You Love” ma naprawdę fajny klimat i myślę, że zostanie ze mną na dłużej. 🙂

  Zapraszam na nowy post – goodsoundsvibes.blogspot.com
  Pozdrawiam. 🙂

  Like

 2. Zuzanna Janicka

  Nie pamiętam, bym słuchała płyty Stormzy’ego, ale przyznam, że on zawsze jakoś fajnie te piosenki, w których się gościnnie pojawia, wzbogaca 🙂 Tak jest i tym razem.

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/

  Like

 3. Ciekawa jest ta pierwsza kompozycja 🙂

  Like

 4. Spojrzałam na Elise LeGrow i pomyślałam “O, Mireille Mathieu”. 😀 Przyjemny utwór.
  “Black Lake” trochę mi nie pasuje do Twin Peaks, bardziej do… którejś części Grey’a. Najmniej mi się podoba.
  U mnie wygrywa “Momma’s Prayers”. Dobrze, że utwór ma jakieś przesłanie w kontraście do tych wszystkich piosenek o hajsie, dziewczynach i hajsie. 😉
  Pozdrawiam.

  Like

 5. Bardzo interesujące muzyczne propozycje, nie ma co. 🙂

  I to jest argument za deszczem. Ja bym do muzyki dodał jeszcze książki. 🙂

  Tak to już jest jak jedzie się do miejscowości nazywanej ,,polską Ibizą”.

  Pozdrawiam!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: