Garść nowości Muzyka

[Muzyka] Garść nowości: MOONZz, NIIA, MAY

clem-onojeghuo-175917 (Small)MOONZz “Everything Is Acid Raindrops”

Piękny cover piosenek Radiohead i People Under The Stairs w wykonaniu grupy MOONZz dokonale nadaje się jako ścieżka dźwiękowa do spokojnego wieczoru w domu, chętnie przy akompaniamencie dźwięków wydawanych przez napełnione winem kieliszki. Lekko mroczny klimat, w kulminacyjnym punkcie zahaczający o odrobinę psychodelii, robi tym ciekawsze wrażenie, że jest to wykonanie na żywo, a więc super ciepłe brzmienie i świetny, niczym nie podrasowany wokal. Chciałbym słuchać takich utworów częściej, szczególnie w wykonaniu tego niedocenanego zespołu, bo odnoszę wrażenie, że brakuje im tylko delikatnego pchnięcia do przodu, aby wreszcie zainteresować sobą większą ilość słuchaczy.

 

 

 

NIIA „Hurt You First”

Czy świat jest już gotowy na nową Sade? Mam nadzieję, że tak, bo ten uroczy soulowy kawałek nie powinien być przeoczony tylko z powodu porównań, których nie sposób uniknąć. Brzmienie wręcz nasycone spokojnym klimatem rodem ze środka lat 90-tych buja tak przyjemnie, że nie chce się tej przyjemności przerywać. Zdecydowanie najlepszy soulowy utwór, jaki udało mi się w tym roku usłyszeć i mam nadzieję, że w tym przypadku nie skończy się tak, jak z zeszłoroczną Jones i jej „Indulge”, czyli świetny początek, ale słaba płyta. Byłoby szkoda. Sądząc po kolejnym singlu, który pojawił się w sieci (klik), NIIA ma jednak szansę spełnić oczekiwania.

 

 

 

MAY „Ballerino”

Co za głos, co za wrażliwość, co za klimat. Przy takich wykonaniach, chyba na szczęście, trochę brakuje słów. Bo niby jak opisać autentyczne piękno, jak znaleźć słowa wiernie opisujące dźwięk. A przecież wystarczy dać szansę, zamknąć oczy, poświęcić cztery minuty życia. Dlatego celowo nie napiszę nic więcej.

 

 

 

 

Photo: Clem Onojeghuo / unsplash

4 comments on “[Muzyka] Garść nowości: MOONZz, NIIA, MAY

 1. Trzecia piosenka najbardziej mi się spodobała. Co za klimat!

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/

  Like

 2. MOONZz – ale fajne! Słyszę trochę Nnekę od 1:17 🙂 Faktycznie, taka muzyka powinna dostać kopa, by wylądować w świadomości większej liczby słuchaczy

  NIIA moim zdaniem podjazdu do Sade nie ma… nie ten level, ale jest bardzo fajnie. Brzmienie faktycznie rodem z lat 90., trochę też Jessie Ware słyszę… no fajnie!

  MAY – klimat jest, ale nie będę wracał do tej piosenki, nudzą mnie takie brzmienia trochę…

  zapraszam na http://tojestlista.blogspot.com/ na nowe notowanie 🙂

  Like

 3. A mnie się podobają wszystkie trzy 😉

  Co do porównań do Sade, to miałem na myśli klimat i brzmienie, bardziej niż wokal. Ten jest w końcu nie do podrobienia i może lepiej niech tak zostanie 😉

  Z kolei “Ballerino” dałbym drugą szansę 😀

  Like

 4. Cover Radiohead rzeczywiście dobry. NIIA jakoś mi nie wpadła w ucho – mimo że lubię takie klimaty. Mimo wszystko chętnie bym poznał jej cały album bo ma potencjał. Trzeci utwór zupełnie nie moja bajka (za nudny)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: