[Muzyka] Nowość: Plaitum “Ovation”

plaitumRok zaczął się całkiem przyjemnie, nowymi płytami The xx I Rag’n’Bone Mana, po czym ciśnienie niespodziewanie spadło i z rozczarowaniem przyjąłem nowości ostatnich dwóch tygodni. Ręka do góry, komu jeszcze nie znudził się trap i wszystkie jego hybrydy? Brakuje mi dudniącego basu, sfrustrowanych bębnów i przefiltrowanych wrzasków.

„Ovation” duetu Plaitum spokojnie można by przearanżować na elektryczne gitary, jednak co do reszty, utwór ten w zupełności odpowiada na moje ostatnie braki. Zbuntowany wokal szamocze się w oparach elektronicznie wygenerowanych zakłóceń, a reszta nienaturalnie, choć ostatnio modnie zniekształconych instrumentów wtóruje mu rozkręcając się w amoku. Brzmi to apokaliptycznie, emocje intensywnieją podszyte teatralną histerią, a teledysk doprowadzić może do apopleksji rozedrganym ruchem kamery. „Dance, dance dance to the dis-tor-ti-on”.

Nie jest to utwór wybitny, ale w zupełności wystarcza na moje dzisiejsze nastroje. Album będzie miał premierę 7. kwietnia, a ja chyba zacznę czekać i na ten mroczny klimat, i na tę ponurą zapowiedź przesterowanej muzycznej szarości.

 

 

2 thoughts on “[Muzyka] Nowość: Plaitum “Ovation”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s