Muzyka

[Muzyka] Nowość: Cold War Kids „Love Is Mystical”

ColdWarKidsLoveIsMysticalOdrobina Fatboy Slima jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Przekonują się o tym właśnie panowie z Cold War Kids promując swój szósty album, „L.A. Divine”, który ukaże się na początku kwietnia. „Love Is Mystical” to muzyczne i choreograficzne nawiązanie do utworu „Praise You” wspomnianego Fatboja. Nawiązanie bynajmniej nie banalne, a bardziej z inteligentnym przymrużeniem oka i przepełnione rytmiczną energią, która aż kipi i wylewa się na wszystkie strony. Świetny kawałek na rockowe imprezy, zaśpiewany z pazurem i wciągający przystępnie radiową melodią. Po kilku ostatnich ponurych nowościach, człowiek aż lgnie do tak pozytywnych wibracji, którym osobiście poddaję się bez oporu.

„Miłość jest mistyczna, nieodparta i daje siłę, aby na nowo uwierzyć”. To tak w wolnym tłumaczeniu. Brzmi jak kolekcja tanich frazesów, bo i nadzieja to najbardziej przereklamowana emocja popkultury. Tylko, czy aby na pewno? Słowo tak wyprane w mechanicznej pralce mainstreamu, że aż niemal przezroczyste, niejednemu uratowało już życie. Czy to w taniej telenoweli, czy na okołoziemskiej orbicie, pośród roztrzaskanych szczątków międzynarodowej stacji kosmicznej. Każdemu czasami przychodzi zdjąć wygodną maskę sarkazmu i ironii, i po prostu uwierzyć.

A że Walentynki za pasem… No cóż, naiwnie zakładam, że jedno z drugim ma niewiele wspólnego.

 

 

3 comments on “[Muzyka] Nowość: Cold War Kids „Love Is Mystical”

 1. To jest taka muzyka, jaką lubię na koncertach. Skoro lada chwila wydają nowy album to pewnie i trasa w planach 😉 Open’er zaprasza.

  Nowy wpis na http://www.the-rockferry.blog.onet.pl

  Like

 2. Całkiem niezły. Można przytupać nawet nóżką w rytm. Ale teledysk jakoś mi się nie podoba.

  Zapraszam na nowy post.
  http://www.Rebelle-K.blog.pl

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: