Muzyka TGIF

[Muzyka] Odlotowy piątek: Snoh Aalegra “FEELS”

snohaalegraMuzyka, jak z wyblakłej pocztówki, analogowej, kwadratowej, wytłoczonej niczym winylowa płyta. Mikrofon, kabel, męczący feedback, który nie pozwalał stać za blisko głośników w koncertowej muszli. Taki klimat, muzycznego festiwalu za żelazną kurtyną, wyczarowuje, najpewniej nieświadomie, Snoh Aalegra w swojej najnowszej piosence. Brzmienie typowe dla „epoki”, beznamiętne smyczki leniwie rozciągające się w tle, makaronowy przebój, włoskie San Remo, tyle skojrzeń naraz. Jest uroczo i tandetnie zarazem, jak Amy Winehouse na pigułce z tęczowym jednorożcem. I ten niesamowicie skrzypiący wokal, który scala wszystko razem, w jedną wizję, rozmytą sentymentem. Wytarte barwy, wypłowiałe dżinsy z poszerzonymi nogawkami, koszule w kwiaty. Kto jedną piosenką potrafi wywołać duchy z tak odległej przeszłości, oglądane na Rubinie, w technikolorze, w mono, ten potrafi wiele. Snoh Aalegra nie ma jeszcze płyty, ale kiedy już ją będzie miała, to dopiero będzie płyta.

 

4 comments on “[Muzyka] Odlotowy piątek: Snoh Aalegra “FEELS”

 1. Zuzanna Janicka

  Nie cierpię motywu tęczy, jakiś taki kiczowaty jest. Ale ogólnie okładka na plus. Kojarzy mi się z kreskówkami typu “Scooby Doo”, a sama muzyka ciekawie to wrażenie dopełnia, bo brzmi, jakby te kilka dekad temu powstała.

  PS. Tak mnie zainteresowało… Masz może jakieś postanowienia związane z muzyką na 2017 rok? Poznań czyjąś dyskografię, zobaczyć kogoś na żywo itp.

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/

  Like

  • Hm, ciekawe pytanie 🙂 Myślę, że muzycznie chciałbym wreszcie spełnić jedno z największych swoich marzeń. Czyli wyprodukować komuś płytę, albo chociaż jedną piosenkę. Pisanie o muzyce i robienie remiksów już mi powoli przestaje wystarczać 😉

   PS. Pełna zgoda jeżeli chodzi o tęczę 😉

   Like

   • Zgłosiłabym się do Ciebie, ale nie potrafię śpiewać, a jedyny instrument na którym potrafię grać to flażolet. 😀 Mogłabym ewentualnie zmontować jakiś teledysk.

    Like

   • O, to super, bo ja nie umiem montować, więc jakby co to zgłoszę się do Ciebie z kontraktem do podpisania 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: