Muzyka

[Muzyka] Debiut: Kroki “Stairs” EP

krokiSzatt, Jaq i Paweł, czyli Kroki, to polski zespół, o którym pisałem kiedyś tutaj. Ich debiutancka EPka pojawiła się na rynku całkiem niedawno, a wraz z nią ruszyła promocja teledyskiem „Eyes”, który pamiętać możecie w wersji live z ich występu w warszawskim Sofarze. „Stairs” to blisko półgodzinny zestaw niesamowicie nowoczesnych brzmień, osadzonych w soulowej tradycji, która trzyma całość w urzekająco prostych i spójnych ramach. Nie ma tu infantylnego przekombinowania, niedojrzałego żonglowania elektronicznymi klimatami, które zagłuszyłyby rozgrywającą się w tle emocję. Jest za to muzyczna rozwaga najwyższej próby, która dzięki inteligentnej powściągliwości wydobywa z piosenek Kroków to, co najlepsze. Pełen pozytywnej fascynacji zachwyt nad dźwiękiem, ulotną koronkę wyszydełkowaną z delikatnych słów, przestrzeń. Przestrzeń uwodzi słuchacza leniwym rytmem, który nawet przy szybszych utworach uderza liryczną tęsknotą. Jest ciepło, nostalgicznie, a zarazem na wskroś nowocześnie. Debiut roku? Najlepiej brzmiący nowy zespół w Polsce? Po wieńczącym EPkę utworze „Cover Me” oczekuję już tylko więcej i lepiej.

3 comments on “[Muzyka] Debiut: Kroki “Stairs” EP

 1. Nazwa tego zespołu obiła mi się o uszy, ale nigdy nie interesowałam się tym co grają. Przesłuchałam ,,Eyes”… to jest wspaniałe! Koniecznie muszę przesłuchać tą EPkę.

  Nowa recenzja: Sum 41 ,,13 Voices”. Zapraszam, http://www.Music-Rocket.blogspot.com

  Like

 2. Zuzanna Janicka

  Hmm, posłuchałam na razie raz i powiem szczerze, że oczekiwałam więcej. Może jak uważniej się wsłucham, to bardziej docenię.

  Nowa recenzja na the-rockferry.blog.onet.pl

  Like

 3. Nie do końca moje klimaty, ale bardzo dobra produkcja. Nie brzmi polsko, więc życzę im kariery międzynarodowej. 🙂
  U mnie nowa notka, zapraszam i pozdrawiam.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: