Muzyka TGIF

[Muzyka] Odlotowy piątek: Son Lux “You Don’t Own Me”

SonLuxMuzyczna jazda bez trzymanki, tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Takiej ilości instrumentów dętych skumulowanych w jednej piosence już dawno nie słyszałem. “You Don’t Own Me” tria Son Lux pochodzi z ich najnowszej EPki, zatytułowanej “Stranger Forms”, która swoją premierę miała dzisiaj. Każdy, komu w tym momencie przypomni się “The Anchor Song”, jeden z najbardziej wnerwiających, a zarazem genialnych utworów autorstwa Björk, trafi mniej więcej w sedno. Trąbki, saksofony, puzony rozrywają membrany słuchawek, zawodząc histerycznie, wyszarpując sobie palmę pierwszeństwa w wiercaniu się w mózg. Wszystko w tej piosence obraca się wokół żywych, metalicznych dźwięków, przerywanych żółnierskimi rytmami, niczym na paradzie z okazji Dnia Niepodległości. Dziwna musiałaby to być jednak parada. Nie do końca normalna, trochę pokręcona, a zarazem chyba fascynująca. No bo każdy, kto wypuszcza taki utwór w celu wypromowania swojego najnowszego wydawnictwa, musi też sobie zdawać sprawę z bardzo ograniczonej widowni, do której ono trafi. Jak dla mnie, jest to obłędny, wręcz odlotowy sposób na spędzenie czterech minut wolnego czasu. Mam nadzieję, że nie jestem w tym osamotniony.

5 comments on “[Muzyka] Odlotowy piątek: Son Lux “You Don’t Own Me”

 1. Rzeczywiście, nieźle pokręcone. Ale ja lubię taki muzyczny burdel.

  P.S. Żyję, wróciłam i zapraszam do mnie 😉

  Like

 2. Zuzanna Janicka

  Bardzo lubię nową wersję jego “Easy” z Lorde. Ma już ze dwa lata. W 2014 często go słuchałam. Byłam nawet na jego poznańskim koncercie, choć nie zostawił po sobie jakiegoś świetnego wrażenia. Takiej muzyki lepiej posłuchać sobie w domu, na słuchawkach.

  Nowa recenzja na http://the-rockferry.blog.onet.pl

  Like

  • Aż sobie puściłem tę wersję “Easy” i stwierdzam, że jest genialna. Jeśli ją w ogóle słyszałem dwa lata temu to chyba zupełnie puściłem mimo uszu. Tak więc, wielkie dzięki 😀

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: