[Muzyka] Na dobry sen: Maylight “Almighty”

maylightTen siedmioosobowy kolektyw z Birmingham w Wielkiej Brytanii gra muzykę, która wpada w moje ucho bardziej, niż zwykle. Taki soul, i taki jazz, podszyty elektroniką i magicznym trip hopem, nakreślający krajobraz muzycznym pędzlem spod znaku mrocznego basu i kołyszącej perkusji, stwarza przestrzeń pozwalającą zobaczyć dźwięki. Wyobraźnia pracuje generując kolory, a zachmurzony nastrój odnajduje spokój, bujając łódką na niczym nie zmąconej tafli jeziora. Jest lato, obowiązkowo noc, a otwarte niebo z księżycem w nowiu pozwala zobaczyć szeroko rozłożone ramiona Drogi Mlecznej. Wdech, wydech, mróżenie oczu. Na debiutanckiej płycie Maylight ten klimat, oniryczny i poetycki, jest najważniejszy. Leni się, rozciąga zdrętwiałe mięśnie, usypia zmęczone powieki. Przyjmuję taką muzykę bez marudzenia, bez narzekania na nudę, witam spokój, który przynosi i pozwalam snom powoli przejąć nade mną kontrolę. Dobrej nocy życzę wszystkim. Spokojnych snów.

7 thoughts on “[Muzyka] Na dobry sen: Maylight “Almighty”

   1. Pisałeś o Beyonce, Clare Magauire, Marii Peszek, Savages i paru innych wykonawcach którzy mi się podobają 😀 Nie jest najgorzej. Ja po prostu uwielbiam darcie ryja, depresyjne smutanie, operowe wokale i orkiestry symfoniczne i to wszystko niekoniecznie jednocześnie, ale razem też sprawdza się świetnie!

    Like

   2. Ha, no to się cieszę 😀 Darcie ryja to ja też bardzo lubię, tak na marginesie, tyle tylko, że w pewnych określonych przypadkach. Nie pytaj, w jakich, bo ciężko mi to wytłumaczyć 😉 Powiedzmy, że Skin ze Skunk Anansie, wczesna PJ Harvey i Queen Adreena to w pewien sposób zawężenie tego zbioru 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s