Muzyka Niedzielny chłodnik

[Muzyka] Niedzielny chłodnik: Last Night On Earth “Sleeping Pills”

LNOEcover (Small)“Sleeping Pills” szwedzkiej formacji Last Night On Earth to dzisiejszy Niedzielny Chłodnik z nieco makabrycznym twistem. Muzycznie bliźniacze zjawisko, kojarzące się z dokonaniami Röyksoppa, nagrywającego po sąsiedzku w usianej fiordami Norwegii. Znajomy beat, utrzymany w środkowym tempie, stanowi tło dla katastroficznej wizji roztaczanej w warstwie tekstowej. Oziębły klimat, słowa wydobywające się z beznamiętną manierą wywołują wszechogarniający chłód, który w jakiś pokręcony sposób, wydaje się być kojący. Apokalipsa w rytmie dance? Czemu nie. Słuchając chwytliwego motywu w refrenie trudno nie wyobrazić sobie grupy zombich wykonujących synchroniczny taniec na zgliszczach cywilizacji. Jest w tym utworze coś bardzo ujmującego, typowo skandynawska wrażliwość, której odwrotnie proporcjonalnym wyznacznikiem jest tempertura słów. W sam raz na niedzielny, nie do końca oczywisty relaks.

3 comments on “[Muzyka] Niedzielny chłodnik: Last Night On Earth “Sleeping Pills”

 1. Niestety, nie znam tego zespołu. Przesłuchałam kawałek tej piosenki i nie jest w moim guście. Zapraszam na nową recenzje – Beyoncé ,,Lemonade” http://www.Music-Rocket.blogspot.com

  Like

 2. Ta piosenka nie jest dla mnie.

  http://www.Rebelle-K.blog.pl

  Like

 3. A mnie się podoba. Muszę przyznać że ostatnio muzyka skandynawska bardzo mi podchodzi. Ciekawe brzmienia, niebanalne a ja w takich gustuje.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: