Co słychać? Muzyka

Co słychać? Sam Sure “Stay There”

samsureSam Sure pracuje nad debiutancką płytą i przymierzając się do wydania kolejnej EPki, konsekwetnie zmierza w kierunki brzmień, które można by nazwać “miejskimi”. Szybkie tempo życia, wszechobecne tłumy, sfrustrowane klaksony i duszne kluby, tętniące hałaśliwym beatem. „Let’s find a little space in the corner of the rave, and stay there”, śpiewa na swoim najnowszym singlu, tanecznym “Stay There”. Podoba mi się to połączenie pulsującego rytmu i melancholijnego wokalu. Ucieczka od dźwięku, próba odnalezienia spokoju w chaosie, silna potrzeba wyciszenia się, to motywy nieobce każdemu, kto chociaż raz zanurzył się w codziennym pośpiechu gigantycznej metropolii. Londyn, Nowy Jork, czy Tokio, czarują blaskiem barwnego życia, ale jednocześnie frustrują męczącymi drobiazgami. Ta nerwowość jest w „Stay There” namacalna. Potrzeba ucieczki, zatkania uszu chociaż na chwilę, wzięcia głębszego oddechu towarzyszyła mi w każdym z tych trzech wymienionych miast. Frustracja i fascynacja, dwie sprzeczne emocje napędzające się nawzajem, są tłem, na którym Sam, na swój własny sposób, odzwierciedla potrzebę ludzkiej relacji, która zwycięża nad mechanicznym stylem życia w wielkim mieście.

4 comments on “Co słychać? Sam Sure “Stay There”

 1. O tak! To zdecydowanie klimaty, które ja lubię. Bardzo przyjemna propozycja 🙂

  Like

 2. Jak widzę “beat”, “pulsujący rytm”, to już wiem, że mi się pewnie za cholerę nie spodoba, ale sobie gdzieś wynotuję i jak mój transfer się z łaski swej odświeży, to przesłucham.
  Na razie sama wyciskam resztki, ile się da z tego ostatniego, “niecałego 1GB” i wzięłam się za minialbum, bo krótszy i mniejsze prawdopodobieństwo, że net całkiem siądzie, nim skończę przesłuchiwać płytę. 😉
  Zapraszam serdecznie na nowy wpis. 🙂

  Like

 3. Widzę na kolorowo jak tego słucham 😀 opis pasuje idealnie.

  Ty dogadzać nawet nie próbuj!
  Wileu kawałków w życiu bym nie przesłuchała, bo nie.
  A tu zaczarujesz słowem, podsuniesz, skusisz i jestem zachwycona. Nikt tak nie potrafi 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: