Muzyka

Debiut: Kroki “Eyes”

kroki_1 (Small)Kroki to piękne, klimatyczne granie prosto z Polski. Kto by pomyślał, że tak intymny, zmysłowy soul może powstawać właśnie nad Wisłą. W skład zespołu wchodzą Paweł Stachowiak, Łukasz Palkiewicz (Szatt) oraz Jakub Goleniewski (Jaq Merner). W sieci można usłyszeć ich zaledwie dwa wspólne utwory: “Eyes” i “Who You Are”, jednak w tym przypadku zdecydowanie nie chodzi o ilość, lecz o jakość.

“Eyes” to przestrzenna wizja złożona z ciepłych brzmień i matowych barw, sprawnie wydzierganych w soulowej materii. Spokojna melodia powoli przeradza się w pełen porozrzucanych emocji finał, napięcie rośnie i w kulminacyjnym momencie wyzwala olbrzymie pokłady energii, która porywa i targa emocjami w muzycznym rozbujaniu. Genialnie skonstruowany utwór pozwala na pełne zanurzenie w nostalgicznych dźwiękach, w ich efemerycznej ulotności, która, póki trwa, kusi obietnicą intensywnych przeżyć. I tych przeżyć dostarcza. Wystarczy na chwilę przymknąć powieki, oddać się w ich szerokie ramiona i pozwolić sobie odpłynąć.

8 comments on “Debiut: Kroki “Eyes”

 1. Za każdym razem, kiedy słucham utworów takich jak te, mam wrażenie, że w Polsce najlepsze rzeczy dzieją się poza mainstreamem. Melodia w “Eyes” świetna!

  Like

 2. Nie jestem specjalną fanką polskiej muzyki. Ostatnimi czasy zwalił mnie z nóg tylko Fismoll i nie spodziewam się, by ktoś szybko kupił mnie sobie muzyką i wrażliwością tak ,jak on. 🙂
  Zapraszam na nowy wpis.

  Like

  • Pokręciłam link do bloga. XD

   Like

   • Ja bym ich nie przekreślał tylko dlatego, że są z Polski 😉

    Like

   • Polska ostatnio mocno się trzyma. Taki wielki przeskok – z jednej strony radia zalewają nas jakimiś koszmarkami pokroju Rafała Brzozowskiego czy Edyty Górniak, a z drugiej są artyści, którzy promocję swojej twórczości opierają na Internecie i nie mają w głowie, że muszą nagrywać czegoś komercyjnego i w efekcie tworzą to, co im w sercu gra. A przede wszystkim nie mają kompleksów i spokojnie dorównują kolego zza granicy.

    Nowa recenzja na http://the-rockferry.blog.onet.pl

    Like

 3. Całkiem niezły kawałek jak na polską muzykę.

  Nowa notka na http://www.Rebelle-K.blog.pl
  Zapraszam.

  Like

 4. A mi podobają się miny gitarzysty 😀

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: