Soulowa sobota: Wafia “The Raid”

wafiaTworząca w Australii Wafia jest równie enigmatyczna, jak jej wizerunek na okładce debiutanckiej EPki. “XXIX” to składająca się z czterech piosenek zgrabna i mroczna kolekcja soul-popowych klimatów. Na ich tle szczególnie wyróżnia się otwierający ją utwór, “The Raid”. Zmysłowy i spokojny, ale też bogaty w najróżniejsze detale i delikatne ozdobniki, które świetna produkcja ujawnia powoli przy kolejnych przesłuchaniach. Jest to jeden z tych utworów, których słucha się wieczorem, na słuchawkach, z zamkniętymi oczami. Odczuwa się wtedy tak niewiarygodne ciepło i spokój, że nie sposób nie poddać się ich kojącym właściwościom. Dźwięk, który generuje intymne doznania jest tym, czego zawsze szukam w przesłuchiwanych i prezentowanych tutaj utworach. W ostatnich dniach zostałem zasypany natłokiem miałkich, nieoryginalnych brzmień, dlatego tą piosenką dzielę się z wielką przyjemnością. Zbyt często zapominamy, że cisza też jest rodzajem dźwięku. Warto sobie czasami o tym przypomnieć.

4 thoughts on “Soulowa sobota: Wafia “The Raid”

  1. A mi “The Weekend” kojarzy się tylko z tymi nagimi pośladkami z czarnymi x-ami 😀 😀
    Bum, bum 😀
    A kobietka przyjemna, faktycznie taki relaxxxx od niej bije, co jest dla mnie nie wskazane o tej rannej porze bo zaraz zasnę z nosem w tablecie.
    Nawet nie wiesz jak bardzo mam ochotę na jakiś mocniejszy kawałek, aż się ekscytuje, że czeka mnie jeszcze cała strona muzyki 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s