Debiut: Jordan Max “Hell”

jordanmaxJordan Max, 23-latek z Oldham w północno-zachodniej Anglii planuje wydać swoją debiutancką EPkę, “Only One Is King”, 25. marca. W międzyczasie, pochodzący z niej pierwszy singiel, zatytułowany “Hell”, dostępny jest do nieodpłatnego ściągnięcia na jego stronie internetowej.

“Hell” to mroczny future soul w apokaliptyczny sposób poruszający tematykę skrajnej biedy, jako piekła na ziemii. Oszczędna aranżacja, kilka prostych akordów na fortepianie i wokal, który na długo zapada w pamięć. “Co zamierzasz zrobić? Patrzeć jak świat upada?”, pyta Jordan retorycznie w takt wyznaczającej rytm perkusji, przypominającej marsz żałobny, albo ponurą procesję zmierzającą wprost do piekła. Nie ma tu nadziei, nie ma miejsca na optymizm, ale to widzenie wszystkiego w czarnych barwach odsłania spory talent do obserwacji i przekuwania jej w dobre, zaangażowane teksty. Pozostaje uzbroić się w ciepliwość i poczekać na więcej.

6 thoughts on “Debiut: Jordan Max “Hell”

  1. Zajebiste! Włączam utwór, rozbrzmiewają pierwsze dźwięki, myślę sobie – nic specjalnego, ale wchodzi wokal i rozwala mnie na łopatki. Przyjemnie niepokojący, agresywny. Dobre, dobre.

    Like

  2. T.K. ma rację w tym głosie jest coś niesamowicie pociągającego i tajemniczego.
    Zaciska mi palce u dłoni.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s