Muzyka TGIF

Odlotowy piątek: The Last Shadow Puppets “Bad Habits”

thelastshadowpuppetsDrugi album brytyjskiej super grupy, złożonej między innymi z członków Arctic Monkeys i The Rascals, będzie miał premierę 1. kwietnia. “Bad Habits” jest singlem promującym to wydawnictwo. Wykrzyczany tekst dominuje nad ścianą poszarpanych dźwięków. Przesterowana gitara i histeryczne smyczki tarmoszą zmysłami, wyzwalając pokłady nerwowej energii. Utwór jest rozedrgany, lekko psychodelliczny, niecierpliwy. To połączenie gitarowego grania z orkiestralnymi wstawkami wywołuje nastrój, który ociera się o paranoję, ale jednocześnie jest bardzo fascynujący. Jak zbiorowa hipnoza, upiorne egzorcyzmy, albo ścieżka dźwiękowa do nigdy nie opublikowanego filmu Hitchcocka. Jego nieodparty magnetyzm i napięcie, które nie znajduje ujścia, mogą spowodować obłędne odtwarzanie tych dźwięków w kółko i bez końca. Polecam jako doskonały początek szalonego weekendu. Jednak przed użyciem proszę skonsultować się z lekarzem, lub farmaceutą.

3 comments on “Odlotowy piątek: The Last Shadow Puppets “Bad Habits”

 1. Mi się słucha bardzo przyjemnie 😀
  Żałuję tylko że każdej z tych piosenek nie mogłam poświęcić dnia, w którym pojawiła się na blogu, bo każda jest nieziemska i w ogóle to jestem zachwycona 🙂
  Idealni są 😉

  Like

 2. Zuzanna Janicka

  Chciałabym zobaczyć ich na Openerze. Choć przyznam, że czekam na nowy album Arctic Monkeys. Najchętniej kontynuację “AM”

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/

  Like

 3. Za każdym razem, kiedy słucham utworów takich jak ten, zastanawiam się – czy po dłuższym słuchaniu nie popadłbym w paranoje. Faktycznie psychodeliczny i ciężko strawny. W soundtracku do filmu z chęcią bym posłuchał, ale na co dzień? Zdecydowanie nie.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: