Muzyka TGIF

Odlotowy piątek: Jasper Munk “Courage For Love”

jespermunkTakie cuda wyprawia 23-latek z Niemiec. Każdy dźwięk jego przeszywającej gitary to hołd złożony rockowym klasykom, od Jimiego Hendrixa, po Jacka White’a. Szorstkie melodie, nierówne riffy, żywe organiczne granie. „Courage For Love” to utwór otwierający jego drugą płytę, „CLAIM”, która ukazała się w marcu zeszłego roku. Dostępna na Spotify, dwudziestodwu utworowa wersja Deluxe to prawdziwie oldskulowy zawrót głowy. Genialnie zachrypnięty wokal i niezwykła wrażliwość zdradzają bardzo dojrzałe podejście do dźwięków. Skąd w tak młodym człowieku taka wielka fascynacja odległą epoką pozostaje dla mnie tajemnicą, jednak jego bezkompromisowość i brzmieniowy purytanizm robią niesamowite wrażenie. Nie ma na tej płycie przypadkowych dźwięków, każdy utwór jest doskonale wyważonym ukłonem w kierunku konkretnego stylu grania, gdzie rozwrzeszczane gitary rywalizują z bardziej stonowanym Hammondem, albo niepoukładaną linią basu. Raz jest zadziornie, raz nostalgicznie, a chwilami wydaje się, że tą płytą Jasper Munk zapewnił sobie przedwczesne, ale w pełni zasłużone wejście do Rock & Roll Hall Of Fame. I nie ma w tych słowach wielkiej przesady.

5 comments on “Odlotowy piątek: Jasper Munk “Courage For Love”

 1. Kogoś mi z twarzy przypomina! Tylko nie umiem dotrzeć do tego, kogo… Wokalnie mi się też z kimś kojarzy…Może trochę Jake Bugg? W każdym razie wybitnego niczego w tym jego głosie nie słyszę. 🙂
  Zapraszam serdecznie na nowy wpis.
  http://to-tylko-muzyka.blog.pl/

  Like

 2. Coś pomiędzy Jimim i Arctic Monkeys, a w tym ostatnim kawałku to coś nawet jakby “Seven Nation Army” The White Stripes :D. “Clean” jest mega, kupuję gościa.
  Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  Like

 3. Już myślałam, że to kolejny ułożony chłopaczek tworzący elektroniczne utwory a tu takie zaskoczenie. W życiu bym nie pomyślała, że on ma 23 lata. Dałabym mu z 20 więcej.

  Pobieżnie na razie poznałam jego nowy album, ale trochę zasmuciło mnie, że nie nagrał nic w ojczystym języku.

  Nowa recenzja na http://the-rockferry.blog.onet.pl

  Like

 4. O! Naprawdę to jest dobre. W najbliższym czasie posłucham czegoś więcej tego pana.

  Like

 5. Co ja mam Ci na to napisać?
  Przecież Ty dobrze wiesz…
  Mam ochotę beczeć mu do rytmu z zachwytu który mnie ogarnia jak słucham tego głosu…

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: