Muzyka Recenzja

Muzyka: Spoken Love “Spoken Love”

spoken-loveNie lubię muzyki, która nie wyzwala emocji, niestety często zdarza mi się takiej doświadczać, szczególnie gdy szukam nowych utworów na tego bloga. Tym większe było moje zaskoczenie, i nadzieja, gdy dowiedziałem się, że Bartek Królik i Marek Piotrowski, czyli ułamek zespołu Sistars, wydali nową płytę pod nazwą Spoken Love. Co jak co, ale Sistars byli kiedyś kwintesencją polskiego soulu, a dwaj wspomniani panowie stali też za najbardziej popową płytą Agnieszki Chylińskiej, którą lata temu zdarzyło mi się słuchać z przyjemnością i tak jakby ukradkiem, niczym jakieś “guilty pleasure”. Niestety tym razem, mimo wielkich ambicji, zdaje się, że coś poszło nie tak. Spoken Love to bardzo wypośrodkowane granie, ni to soulowe, ni to taneczne, ale nie tyle wymykające się klasyfikacjom, co sprawiające wrażenie jednego wielkiego kompromisu. Słucha się tego z pewnym niedowierzaniem, jak balonu, z którego ucieka powietrze, im dalej, tym bardziej wypompowanego i płaskiego. Soul, który powinien być przecież czystą emocją wyparowuje i pozostawia po sobie tylko ślad w postaci monotonnych rytmów i prawie jednakowych brzmień. Wielka szkoda, bo rozczarowanie to wynika najwyraźniej z zestawienia rzeczywistości z wielkimi oczekiwaniami, które nie zostały spełnione. Do ponownego odsłuchu odznaczyłem sobie jednak pięć piosenek na jedenaście i tak też proponuję ocenić tę płytę. Niestety, trochę zabrakło tutaj świeżości i pomysłów na pełen album, ale dałoby się z niego wykroić całkiem niezłą EPkę.

Ocena: 5/11

6 comments on “Muzyka: Spoken Love “Spoken Love”

 1. Takie utwory jak ten uświadamiają mnie w przekonaniu, że wszystko co dobre w Polsce dzieje się poza mainstreamem. Świetny kawałek!

  Like

 2. Trafiłam kilka razy na nazwę zespołu, ale byłam przekonana, że to kolejna kapela z wysp. No i się zawiodłam, bo znacznie bardziej wolałabym dostać takie Arctic Monkeys niż to 🙂

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/ (muzyczne wydarzenia 2015)

  Like

 3. Ze mnie taki znawca muzyki jak z koziej… co sam wiesz 🙂 i po pierwszej zwrotce miałam się ostro z tobą nie zgodzić bo tak fajnie zagrał.. ale potem coś się rypło i nie podoba mi się bo.. bo nie 🙂
  Jedno i to samo jakoś tak płasko trochę.

  Like

 4. Mi się bardzo spodobała ta płytka 😉 Ostatnio takie elektroniczne granie trafia w moje gusta. Może nie jest to wybitny materiał, ale ciekawy i warto zwrócić na niego uwagę.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: