Co słychać? Muzyka

Co słychać? Jack Garratt, Jones, Cold War Kids

puk_pukPrzygotowując się do wydania debiutanckiej płyty pod tytułem “Phase”, Jack Garrat wypuścił video do kolejnego singla. “Breathe Life” to typowa dla Jacka piosenka, gdzie różnorodność stylów budzi podziw i zachwyt. Mieszanka akustyki i elektroniki, tanecznego refrenu i eksperymentalnych zwrotek doskonale prezentuje jego muzyczne zdolności. Zdecydowanie czekam na cały album, którego premiera ma mieć miejsce na początku przyszłego roku.

 

Mając wciąż w pamięci niesamowity singiel zatytułowany “Indulge”, z przyjemnością i zaciekawieniem sprawdziłem, co nowego u brytyjskiej wokalistki Jones. Jej nowy singiel nazywa się “Hoops” i nie jest niestety tak porywający, jak wspomniane “Indulge”. Prezentuje jednak Jones z trochę innej, bardziej rytmicznej strony. W dalszym ciągu jest przyjemnie i soulowo, ale fajerwerków niestety brakuje.

 

O Cold War Kids pisałem dość dawno temu, przy okazji singla “All This Could Be Yours”. Rytmiczny, lekko zabrudzony rock, to coś, co stanowi dla mnie miłą odmianę po tym całym soulu, jazzie i elektronice, których słucham na co dzień. Na ich debiutanckiej płycie, o której wówczas wspominałem, takie zadziorne kawałki z przykopem są jednak w mniejszości. Z perspektywy czasu, cały album nie robi wielkiego wrażenia, ale zamieszczone poniżej “Drive Desperate” to jeden z nielicznych wyjątków.

1 comment on “Co słychać? Jack Garratt, Jones, Cold War Kids

  1. Zuzanna Janicka

    Jack Garratt niezwykle przypomina mi jednego z bohaterów “Igrzysk śmierci” 😀 On sam chyba nawet śmiał się z tego na FB.

    Ciekawi mnie jego płyta. Na razie piosenki mnie przekonują.

    http://the-rockferry.blog.onet.pl

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: