Odkurzacz

Odkurzacz: Tina Turner “Missing You”

tinaDzisiaj zrobię coś, czego na tym blogu jeszcze nie robiłem. Odkurzę płytę, która w mojej prywatnej bibliotece już dawno pokryła się pajęczyną. “Wildest Dreams” Tiny Turner ukazało się w roku 1996 i zawierało cover piosenki “Missing You”, którą wcześniej wykonywał John Waite. Oryginału można posłuchać tutaj, ale do wersji Tiny w żaden sposób się on nie umywa. Pamiętam jak kiedyś, słuchając radiowej Trójki, Marek Niedźwiecki powiedział, że tylko Tina Turner potrafi zaśpiewać piosenkę, w której padają słowa “wcale za tobą nie tęsknię” w taki sposób, że słychać jak naprawdę bardzo tęskni. No i taki jest właśnie ten utwór. Nostalgiczny i na wskroś przeszyty sprzecznymi emocjami. Wróciłem dzisiaj do niego przypadkiem i nie mogę się odpędzić od wspomnień. Tinę Turner na żywo widziałem tylko raz, w trakcie jej ostatniej pożegnalnej trasy, zorganizowanej z okazji pięćdziesiątej rocznicy kariery, czyli (dzięki ci, Wikipedio) jakieś sześć, siedem lat temu. Nie było utworu, który nie zrobiłby wtedy na mnie wrażenia. Od muzyki począwszy, poprzez ten unikalny wokal, aż po wielką charyzmę i osobowość wokalistki. Ciągle mam nadzieję, że może kiedyś, może niedługo, nagra jeszcze jeden album. Ale póki co, jak obwieszczała kiedyś jej internetowa strona, Tina Turner mieszka w Szwajcarii i spędza czas na dobrze zasłużonym odpoczynku.

3 comments on “Odkurzacz: Tina Turner “Missing You”

 1. Taaaak, tęsknota… Wylewająca się zewsząd…

  Like

 2. Ty się normalnie prosisz o bęcki. Same smęty mi tu dajesz. Jakiegoś tam rocka masz dalej? Jejku lubię ją ale jak dzisiaj przydałby mi się kop porządny na lepsze chodzenie..
  Ale zaraz na tvnie leci Nthanek w jakimś filmie, więc wybacz koncze na ten czas przesluchiwanie na tej oto kobiecie.
  Piosenka przyjemna, ale niedosyt czuje, zreszta zdążyles juz mnie poznac pod tym kątem to pewnie wiesz. 🙂
  Pozdrawiam i sciskam cieplutko 🙂
  I wroce mam nadzieje ze uda mi sie nadrobic, ale duzo ostatnio tych nowosci wiec ja gonie a Ty uciekasz 😀
  😀

  Like

  • No widzisz, bo ja się taki smętny robię jesienią 😉 😛

   A no właśnie, odnośnie Nathana, zauważyłem, że ktoś Ci kazał oglądać TVN dzisiaj o 20tej 😀 Mam nadzieję, że chociaż film fajny 😛

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: