Muzyka

Soulowa sobota: Jones “Indulge”

jones indulge“Wiem, że to złe, ale chcę się tobą nasycić”, to pierwsza linijka refrenu do piosenki “Indulge”. Cudownie soulowa, przelewa się z jednego głośnika w drugi niczym płynne diamenty, albo gorąca czekolada, albo jakaś inna gęsta ciecz na tyle przyjemna, żeby chciało się w niej zanurzyć. Spokojna, zmysłowa, rozbujana. Taką dawkę ciepła w chłodny jesienny wieczór może dać tylko termofor.

Jones jest dopiero na początku swojej muzycznej drogi. Kilka dni temu wyprzedała bilety na swój debiutancki koncert. Zaliczyła też swój pierwszy występ telewizyjny w Later… with Jools Holland. Trudno o lepsze miejsce na debiut.

“Indulge” pochodzi z EPki pod tym samym tytułem i można ją odsłuchać w całości zarówno w Spotify, jak i na Soundcloud. Uroczy utwór, zdecydowanie uzależniający i bardzo elegancki. Prawdziwy soul z prawdziwie sensualnym tekstem. Kilka lat temu Leela James pytała, w swojej nawiasem mówiąc znakomitej piosence, gdzie podziała się muzyka w soulu. Chyba wreszcie mamy odpowiedź.

3 comments on “Soulowa sobota: Jones “Indulge”

 1. “Wiem, że to złe, ale chcę się tobą nasycić”

  I mimo, że nawet pora jest nieodpowiednia na takie uczucia, łzy w oczach mi stanęły, a jeszcze chwila temu szeroko się uśmiechałam.. oj Ty 🙂

  Przyjemne, a myślami już odleciałam, rozkminiam a i tak podobno za dużo myślę. Będziesz miał mnie na sumieniu 🙂
  Jeszcze mam dwie do nadrobienia, ale to spokojnie i powoli 🙂 ten termofor mnie ciekawił.
  Prawda 😀

  Like

  • Nie chcę mieć Cię na sumieniu, ale powiem Ci jedno – kilka dni od kiedy ją znalazłem, a już mam ponad 30 przesłuchań. Wiem, jakie emocje Tobą miotają, ale ja sam też nie mogę przestać 🙂

   Like

 2. Rzeczywiście, świetna piosenka.

  Nowa notka na http://www.Rebelle-K.blog.pl Zapraszam.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: