Co słychać? Muzyka

Co słychać? Låpsley

lapsleyW tym cyklu będziemy przyglądać się wykonawcom, których już z tego bloga znacie, i sprawdzać czy w ich twórczości wydarzyło się coś nowego.

Låpsley zaskoczyła mnie od pierwszego wejrzenia, po przesłuchaniu piosenki i obejrzeniu teledysku do “Falling Short”. Minimalizm i umiejętnie wpleciony w wokale pitch shift. Wideoklip do “Hurt Me” nie jest może aż tak spektakularny (chociaż to nieadekwatne słowo), jak ten poprzedni, ale nakręcony został w miejscu ważnym dla wokalistki. Porusza jednak przede wszystkim sama piosenka. Wzruszająca melodia i te słowa: “Jeśli chcesz mnie zranić, dlaczego nie zranisz mnie odrobinę mocniej?”. Znowu mamy brak muzycznych kompromisów i wydobywający się z oszczędnych dźwięków chłód. Zupełnie tak jakby świadome wysłuchanie całego utworu wymagało czapki, rękawiczek i grubego szalika. Låpsley porusza się w konsekwentie obranym przez siebie kierunki i zazdroszczę jej tej twórczej drogi. Trzymam kciuki, aby nie skończyło się na tych kilku EPkach i z niecierpliwością wypatruję pełnego albumu wyłaniającego się zza pokrytego szronem horyzontu.

6 comments on “Co słychać? Låpsley

 1. Mmmmm… Idealne. Po prostu.

  Like

 2. Przyjemne bardzo… Ale myślałam, że pytasz co u nas słychać ! 😉

  Like

 3. Oby więcej piosenek w tym stylu. A teledysk lubię, ponieważ po obejrzeniu narzuca spokojny, troszkę przytłaczający, ale jednocześnie neutralny obraz. Niemało artystów ma fantastyczne piosenki i często ambitne teledyski, ale to, że są zrobione artystycznie, nie oznacza, że nasuwają miłe skojarzenia, podczas słuchania. A w Hurt Me jest wizualny spokój.
  Pozdrawiam!

  Like

 4. aha napisałeś u mnie, że nie lubisz nowej płyty Mariny. Dlaczego? Ma wiele zaskakujących dźwięków i rozwiązań muzycznych. Przeczytałam twój komentarz, kiedy właśnie rozpływałam się nad I’m a Ruin 😀

  Like

 5. Ale ma niesamowity głos ta kobietka. W ucho wpada i czaruje ❤

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: