Muzyka Video

Debiut: Seinabo Sey “For Madeleine”

5a0676d308320368405fa74aea384a49df12a40eSzwedzi znają się na dobrym popie, jak nikt inny w ostatnich czasach. Od Abby, przez Roxette i Ace of Base, po Neneh Cherry, Titiyo, Lykke Li i Robyn. Teraz, a właściwie już w zeszłym roku, dołączyła do nich Seinabo Sey. Urodzona w 1990 roku, ma za sobą debiutancką EPkę zatytułowaną „For Madeleine” i głos, którym śmiało mogłaby konkurować z Adele. Na tym jednak porównania do brytyjskiej divy się kończą. Seinabo Sey to zupełnie inna wrażliwość muzyczna. Mroczniejsza, czego dowodem są trzy świetnie wyprodukowane teledyski, „Younger”, „Hard Time” i „Pistols At Down”. Każdy z nich prezentuje inną wizualną stylistykę, jednak elementem scalającym je w całość jest niezwykle mocny i charakterystyczny głos Seinabo Sey. To wrażliwość, przy której warto się na chwilę zatrzymać i pochylić nad czymś, co nie jest obliczone tylko na szybki i krótkotrwały sukces w muzyce pop. Z utworów, które nie ukazały się na singlu, a znalazły na debiutanckiej EPce, warto wymienić jeszcze piekne, balladowe „You”, szalone „River” z klasycznym fortpianem rodem z jakiegoś utworu Mozarta połączonym z nowoczesnym tanecznym beatem oraz gospelową wersję „Hard Time”. Czyli sześć utworów na sześć. Naprawdę godne polecenia.

4 comments on “Debiut: Seinabo Sey “For Madeleine”

 1. Spamujesz troszkę tak coś ten? Troszeczkę? Nie wierzę że to przeczytałeś, naprawdę 🙂
  Wystarczyłoby mi napisać, “prowadzę recenzje piosenek, wpadnij”.
  Lubie ludzi którzy odkrywają nowe kawałki, bo sama nienawidzę ich szukać a uwielbiam słuchać.
  Będę do cb wpadać co jakiś czas, bo takiego bloga nie ogarnęłam jeszcze. Pewnie po północy bo mam darmowy transfer i sobie słucham do woli.
  Pozdrawiam,
  Buźka

  Like

 2. Oj dobrze już zwracam Ci honor po prostu czytają mnie głównie kobiety wiec wzięłam Twojego bloga za reklamę. Bo komentarz taki był, to Twoja wina i tyle 🙂
  Ja pozytywna jestem, nawet jakbyś mnie zawalił spamem to bym Cię nie zjadła.
  Jak tak piszesz to.. Hm. .. tym bardziej będę zaglądać
  Czekam aż zniknie ten ‘brak odwagi’ 😛
  Anonimowy jesteś chłopie, no wezzzzzzz.

  Like

 3. Zrobiłam nalot, przepraszam 🙂
  Mam jedną cudowną perełkę, zabieram 🙂
  Czekam na więcej,
  Buźka

  Like

 4. Śledzę ją od wydania singla Hard Time. Bardzo, bardzo ją lubię, ale po przesłuchaniu EP’ki byłem rozczarowany brakiem nowych kompozycji. Dobrze, że chociaż jest perełka – River :).

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: