Muzyka: Selah Sue

Selah-Sue-Reason-2015-1200x1200Selah Sue zaliczyła świetny debiut cztery lata temu zdobywając w Polsce status złotej płyty. Czytelne inspiracje Lauryn Hill i Erykah Badu i charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos przyniosły jej fanów w wielu krajach Europy i zaowocowały trzema nagrodami flamandzkiego przemysłu muzycznego. Tym bardziej dziwi droga, którą Selah obrała przy okazji drugiej płyty, mającej swoja premierę 27 marca i zatytułowanej „Reason”. Pierwszy singiel, „Alone” to soul w bardzo popowym, lekko tanecznym wydaniu. Wygładzone dźwięki, wygładzony wokal zaskakują wtórnością i poprawnością. Zniknął gdzieś pazur w głosie i mimo, że w tej poprawności nie ma nic złego, kierunek zmian jest chyba nieoczekiwany. Wygląda na to, że Selah Sue wpadła w szpony muzycznej machiny i pozwoliła się wyprodukować na następczynię Joss Stone. Kolejny świetny wokal, który zginął w zalewie popowej masy. Mimo wszystko trzymam kciuki za tę płytę i mam nadzieję, że Selah zdobędzie się jeszcze na niezależność. W końcu ma dopiero 25 lat, a warunki naprawdę niezwykłe.

4 thoughts on “Muzyka: Selah Sue

 1. Uwielbiam Selah choc ta pierwsza piosenka nie specjalnie mi sie spodobala, wolalam ja w bardziej “drapieznej” wersji 😛 Drugi utwór znam , jest swietny !
  Polecam posluchac jej ostatniego wystepu na paryskim dworcu , podczas
  którego zaspiewala Reason to the Road ! 🙂 ( https://www.youtube.com/watch?v=AyORX6CPgN4 ) To jest prawdziwa Selah – taka muzyka hipnotyzuje. ! 🙂
  P.s Fajny blog ,jeszcze tu zagladne !
  Pozdrawiam ! 🙂
  http://beautyishiddeneverywhere.blogspot.com/

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s